Autor:
Kristi Kerge

Ukraina kõrgharidusdelegatsioon külastas Tartu Ülikooli

22.–28. jaanuarini külastas Eestit Ukraina haridus- ja teadusministeeriumi ning ülikoolide esindajate delegatsioon, kes väisas mitut Eesti ülikooli ning teadus- ja arendusasutust. Tartu Ülikooli rektoraati ja Delta keskust külastati 27. jaanuaril. 

Ukraina delegatsioon külastas Delta keskust, kus tutvustati neile sealseid õppe- ja teadustöö võimalusi. Kohtumisel osalesid lisaks Ukraina delegatsiooni liikmetele professor Jaak Vilo ja tehisintellekti lektor Dmytro Fishman.

Kohtumise keskmes oli Ukraina tudengite abistamine ning Tartu Ülikooli ja Ukraina ülikoolide vaheline koostöö. Arutati, milliseid stipendiume Tartus õppimiseks pakutakse ning kuidas korraldada Ukraina külalisõppejõudude Tartu Ülikooli tulekut, sh ühiseid veebiloenguid. Delegatsioon kiitis Tartu Ülikooli e-õppe võimalusi, sest need toetavad paindlikku õpet. Samuti pakkusid ukrainlastele huvi Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammid: arutleti selle üle, kuidas pakkuda taolist õppevormi ka Ukrainas. Muu hulgas kiideti Tartu Ülikooli publikatsioonide kõrget taset ja tõusu rahvusvahelistes ülikoolide edetabelites. 

Tartu Ülikooli esindasid kohtumisel õppeprorektor Aune Valk, rektoraadi büroo arendusjuht Taivo Raud, rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge ja tehisintellekti lektor Dmytro Fishman.

Delegatsioon külastas Eestis viibimise ajal ka Tallinnat ja Narvat. 

Clevon ja Isejuhtivate Sõidukite Labor lõid koostöös käed

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöö tulemusel on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis

Õppematerjalide tutvustamine haridustöötajatele Rakveres

Valminud on teaduspõhised materjalid kliimamuutustega seotud õppetegevuseks eri haridusastmetel