Autor:
Kristi Kerge

Ukraina kõrgharidusdelegatsioon külastas Tartu Ülikooli

22.–28. jaanuarini külastas Eestit Ukraina haridus- ja teadusministeeriumi ning ülikoolide esindajate delegatsioon, kes väisas mitut Eesti ülikooli ning teadus- ja arendusasutust. Tartu Ülikooli rektoraati ja Delta keskust külastati 27. jaanuaril. 

Ukraina delegatsioon külastas Delta keskust, kus tutvustati neile sealseid õppe- ja teadustöö võimalusi. Kohtumisel osalesid lisaks Ukraina delegatsiooni liikmetele professor Jaak Vilo ja tehisintellekti lektor Dmytro Fishman.

Kohtumise keskmes oli Ukraina tudengite abistamine ning Tartu Ülikooli ja Ukraina ülikoolide vaheline koostöö. Arutati, milliseid stipendiume Tartus õppimiseks pakutakse ning kuidas korraldada Ukraina külalisõppejõudude Tartu Ülikooli tulekut, sh ühiseid veebiloenguid. Delegatsioon kiitis Tartu Ülikooli e-õppe võimalusi, sest need toetavad paindlikku õpet. Samuti pakkusid ukrainlastele huvi Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammid: arutleti selle üle, kuidas pakkuda taolist õppevormi ka Ukrainas. Muu hulgas kiideti Tartu Ülikooli publikatsioonide kõrget taset ja tõusu rahvusvahelistes ülikoolide edetabelites. 

Tartu Ülikooli esindasid kohtumisel õppeprorektor Aune Valk, rektoraadi büroo arendusjuht Taivo Raud, rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge ja tehisintellekti lektor Dmytro Fishman.

Delegatsioon külastas Eestis viibimise ajal ka Tallinnat ja Narvat. 

#koostöö #kultuur #õppimine #õpetamine #rahvusvaheline
Konverents

Enlighti õpetamise ja õppimise konverents ootab esinejaid

#koostöö #rahvusvaheline
Koostöö

Enlight Rise’i abivahendite komplekt toetab teadlaste koostööd

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Elmar Gams

Kolme rektori stipendiumi konkursi võitis Tartu Ülikooli doktorant