Ülikoolipere on oodatud Vene-Ukraina sõja teemalisse vestlusringi

Neljapäeval, 31. märtsil kl 16.15–18.00 toimub Delta keskuses Ukraina-teemaline vestlusring, mille korraldavad Tartu Ülikooli ukraina üliõpilased ja töötajad koos Johan Skytte poliitikauuringute instituudiga. Ingliskeelse vestlusringi eesmärk on anda kaastudengitele ja kolleegidele taustteadmisi Ida-Euroopa poliitikast, et aidata käimasolevat sõda paremini mõista. 

Ukrainas on juba üle kuu kestnud jõhker sõda, mille on vallandanud Venemaa Föderatsioon, ja meediaruumi täidavad uudised Ukrainast. Sõja algatamine on õigustamatu ja paljudel meist on selle põhjusi raske mõista. Vestlusringis püütakse neid põhjuseid analüüsida ja anda taustteadmisi Ida-Euroopa poliitika kohta. 

Vestlusring keskendub järgmistele küsimustele: 

  • Miks Venemaa Ukrainasse tungis? 

  • Millised on Putini eesmärgid ja kas need on saavutatavad? 

  • Mida arvata väitest, et NATO ja EL kutsusid ise Venemaa agressiooni esile, kui laienesid Ida-Euroopasse? 

  • Millega on seletatav Ukraina vapper vastupanu? 

  • Kuidas Venemaa massimeedia olukorda kujutab ja Venemaa tegevust õigustab? 

  • Milline on Valgevene roll selles kõiges? 

  • Millised on selle sõja pikaajalised tagajärjed? 

Vestlusringis osalevad Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi e-valitsemise teadur Dmytro Khutkyy, võrdleva poliitika professor Piret Ehin ja Läänemere maade poliitika lektor Heiko Pääbo ning Ukraina Dnipro Tehnikaülikooli dotsent Olga Matveieva ja Belgia Genti Ülikooli doktorant Katsiaryna Lozka. 

Vestlusringis osalejate lühikestele ettekannetele järgneb küsimuste ja vastuste voor ning arutelu publikuga. Arutelu juhib Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi tehisintellekti lektor Dmytro Fishman. 

Üritus toimub Delta keskuses ja seda ei salvestata ega kanta üle. Osalemiseks tuli registreeruda hiljemalt kolmapäeval, 30. märtsil kella 12-ks. 

Lähetusi puudutavate andmete analüüsi tulemused

TÜ töötajaid lähetati uuritaval perioodil (1.01.2022–29.06.2023) 88 erinevasse riiki. 60,8% lähetustest toimus Eestis.

Parkimisandmete analüüsi tulemused

Ülikooli kasutada olevatel kinnistutel on 2023. a seisuga kokku 2398 jalgrattaparkimise kohta. Neist 2053 asub ülikoolile kuuluvatel kinnistutel ja 1065 paikneb õppe- ja teadushoonete või teadusraamatukogu juures. Elektrijalgrataste või elektritõukerataste laadimistaristu puudub.

Tunniplaanide analüüsi tulemused

2022. aasta kevadsemestri ja sügissemestri individuaalsete tunniplaanide andmestiku põhjal koostati õppehoonete vahelised lähte-sihtkohamaatriksid, arvestades ühe päeva sees toimuvat liikumist. Analüüsi hõlmati I ja II õppeaste tunniplaanid.