Üliõpilaspilet

Üliõpilased saavad üliõpilasstaatust tõendada rahvusvahelise üliõpilaspileti ehk ISIC-kaardi abil. Paljud transpordifirmad, muuseumid, teatrid, poed jm teenindusasutused annavad ISIC-üliõpilaspileti omanikele hinnasoodustusi nii Eestis kui ka mujal maailmas.

ISIC-üliõpilaspiletit saavad kõik Eesti üliõpilased taotleda MinuKooli veebilehelt. Avalehel on võimalik ID-kaardi või panga vahendusel siseneda MinuKooli kaardihaldussüsteemi, valida oma õppeasutuseks Tartu Ülikool ning lisada taotlemiseks vajalikud andmed ning digifoto. Kaart saadetakse 10 tööpäeva jooksul pärast taotluse kinnitamist posti teel koju. ISIC-kaardi taotleja üliõpilasstaatust kontrollitakse taotluse esitamisel automaatselt Eesti Hariduse Infosüsteemist (EHIS), seega saavad esmakursuslased kaarti taotleda alates õppeaasta algusest.

ISIC-kaart maksab 7,50 eurot ning kehtib kooliaasta algusest kuni järgmise kalendriaasta lõpuni.

Eesti üliõpilaspileteid alates 2019/2020. õppeaastast ei väljastata. Üliõpilased, kellele on varasemalt Eesti üliõpilaspilet väljastatud, saavad seda õppeaasta alguses pikendada. Pileti pikendamisel pannakse dekanaadis üliõpilaspiletile tasuta vastava õppeaasta kleebis.

 

Õppekorralduse pealehele

#õppimine

Ülikooli välisüliõpilaste ja -töötajate eesti keele õppimise võimalused

Ülikooli välisüliõpilaste ja -töötajate eesti keele õppimise võimalused.
#õppimine #rahvusvaheline
Medicine

Enlighti veebiloeng tervisest ja digiteerimise mõjust

#õppimine #sisseastumine
Peamaja

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja võõrkeelsetele erialadele