Veebikonverents „Digiteerimise mõju rahvusvahelistumisele: ülikoolide ees seisvad katsumused ja võimalused“

23. ja 24. märtsil korraldavad Göttingeni Ülikool ja Tartu Ülikool veebikonverentsi „The Impact of Digitisation on Internationalisation: Challenges and Opportunities for the Future of Universities“ („Digiteerimise mõju rahvusvahelistumisele: ülikoolide ees seisvad katsumused ja võimalused“).

Konverents, mis on ühtlasi osaks üheksa Euroopa ülikooli konsortsiumi Enlight ettevõtmistest, toob kokku asjaomased huvirühmad alates kõrgharidusekspertidest, poliitikakujundajatest ja rahvusvahelistumise praktikutest kuni akadeemikute ja üliõpilasteni.

Konverentsil toimuvad arutelud, ekspertide loengud ja töötoad. Esinejate seas on Euroopa Komisjoni noorte, hariduse ja programmi „Erasmus+“ valdkonna direktor Sophia Eriksson Waterschoot, endine Eesti president Toomas Hendrik Ilves, Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni sotsiaalmeedianõunik Anja Türkan, Alam-Saksi liidumaa teadus- ja kultuuriminister Björn Thümler ning Saksamaa Akadeemilise Vahetusteenistuse (DAAD) president Joybrato Mukherjee.

Konverents on ühtlasi festivali „Saksa kevad“ ametlik avaüritus Eestis. Selle iga-aastase festivaliga tähistavad Saksamaa saatkond ja Goethe Instituut Saksa-Eesti suhteid. Tänavu on saatkonna partner Alam-Saksi liidumaa ning konverentsi toetab Alam-Saksi Teadus- ja Kultuuriministeerium.

Konverents on tasuta, osalema on oodatud kõik huvilised. Töökeeled on inglise ja (esimeses aruteluringis) saksa keel. Kavaga tutvuda ja registreeruda saab konverentsi veebilehel.

Lisateave: Kristi Kerge, rahvusvahelise koostöö juht, 737 6123, kristi.kerge@ut.ee