Otsi uudist

13. novembril kell 16.15 peab poliitika- ja sotsiosemiootika professor Andreas Ventsel inauguratsiooniloengu „Heidutuse semiootika ja strateegiline kommunikatsioon julgeoleku valdkonnas“.
  • uudis
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 26. novembril kl 10.30–15.00 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumis 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030.
  • uudis
Ajakirjanikel on sageli neurootilisi omadusi, psühholoogid aga peavad end osavateks inimeste mõjutajateks. Tartu Ülikooli ja Edinburghi Ülikooli teadlaste uuringus kirjeldati, millised isiksuseomadused on teatud ametikoha esindajate seas levinud.
  • #avatud teadus
  • pressiteade
4. novembril kell 16.00 tutvustatakse Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis vastvalminud õpikut „Kaasav haridus“.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!” toimub 30. oktoobril kl 9.00–14.00 Tallinnas Kultuurikatlas.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Haavatavus tekib ja kinnistub suhtlemise käigus, kus nii lapsel kui täiskasvanul on oma osa.
  • #avatud teadus
  • #kirjastamine
  • uudis
Psühholoogia instituudi üliõpilane Getter Lepp jagab oma kogemust õige erialani jõudmisel.
  • #sisseastumine
  • uudis
„Räägime palju looduslikust elurikkusest, aga samamoodi on oluline kultuurilise elurikkuse säilimine ja pärandi hoidmine!“ ütleb Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili lektor ja pärandtehnoloogia õppekava juht Ave Matsin.
  • #kultuur
  • uudis
Loe kliimateaduste professor​i Piia Postiga tehtud intervjuud Novaatorist.
  • #kestlikkus
  • meist mujal
31. oktoobrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale.
  • #tunnustamine
  • uudis
Teisipäeval, 15. oktoobril kohtusid Tartu Ülikooli ettevõtlusvaldkonna juhid Eesti Energia juhtidega, kes tutvustasid ettevõtte uusi arengusuundi ja võimalikke koostöökohti.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli Sihtasutuse uueks juhatajaks saab alates 7. novembrist Leelo Muru.
  • uudis
MTÜ Peaasjad tunnustas taas vaimset tervist väärtustavaid organisatsioone. 10. oktoobril anti konverentsil „Vaja on tegutseda! Aga kuidas?“ Tartu Ülikoolile üle hõbemärgis.
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemias esimese Eesti ülikoolide välisdoktorantidele mõeldud ingliskeelse konkursi „Teadus kolme minutiga“ lõppvõistlusel tuli kaks TÜ doktoranti viia parima hulka.
  • meist mujal
Maailma mainekaimaks peetavat ülikoolide edetabelit koostav Briti ajakiri Times Higher Education (THE) avalikustas maailma ülikoolide uue pingerea, kus Tartu Ülikool hoiab kohavahemikku 301–350.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Loodusluuleõhtu ürituste sari alustab neljandat hooaega. Luuletaja Triin Paja tuleb kolmapäeval, 23. oktoobril Tartu Ülikooli botaanikaaeda ja kannab ette loodusluulet.
  • #kultuur
  • uudis
Välismaalased, kes ei saa eesti keelt selgeks ja siinse kultuuriga tuttavaks, on altimad töölepingu või õpingute lõppemise järel Eestist lahkuma.
  • uudis
17. oktoobril saatis rektor Toomas Asser president Alar Karist Genfis Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) peakorteris lipuheiskamise tseremoonial.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Neljapäeval, 17. oktoobril sõlmisid Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu, mis võimaldab luua teadmussiirdedoktorantuuri õppekohad kliinikumi töötajatele, kel on soov omandada kliinilise töö kõrvalt doktorikraad.
  • #koostöö
  • uudis
Õigussüsteemi väljakutsetest muutuvas maailmas räägib Tartu Ülikooli valitsemise ja õiguspoliitika kaasprofessor Helen Eenmaa.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated