Lisateave:
Dmytro Fishman

Tehisintellekti teadur

loodus- ja täppisteaduste valdkond, arvutiteaduse instituut

Oleme kasvav uurimisrühm, kes soovib laiendada oma teadustöö ja juhendamise võimekusi. Meie peamine fookus on biomeditsiiniliste piltide analüüs süvaõppe meetodite abil. Näiteks oleme treeninud nõrgalt juhendatud segmentatsioonimudeleid, täiendanud U-Neti transformer plokkidega ja tegelenud histopatoloogia töövoo automatiseerimisega.

Teeme tihedat koostööd tööstuspartneritega, et arendada tipptasemel pildianalüüsi tööriistu, mis aitavad automatiseerida ja tõhustada nende töövoo efektiivsust. Lisaks rakenduslikele projektidele teostame ka iseseisvat teadustööd.

Meie teadusrühma kuulub palju magistrante ja mõned doktorandid, kes panustavad energilisse ja koostööaltisse keskkonda. Meil on olemas stabiilne rahastus ja pidev voog põnevate projektidega. Selle toetamiseks otsime motiveeritud järeldoktorit, kes aitaks meil teadustööd laiendada ja suurendada meie võimekust üliõpilaste juhendamisel.

Tartu Ülikool on üle 4000 töötaja ja 14 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.


Tööülesanded
  • Uurimistöö läbiviimine suurema tööstusliku koostööprojekti raames.
  • Artiklite kirjutamine ja avaldamine, sealhulgas teadusartiklite kavandamine, läbivaatamine ja esitamine.
  • Üliõpilaste juhendamine, sealhulgas nii kraadiõppe kui ka bakalaureuseõppe üliõpilaste toetamine laboris.
  • Uute pildianalüüsi meetodite arendamine või olemasolevate meetodite täiustamine.
  • Uurimistöö esitamine konverentsidel, töötubades ja laborikoosolekutel.

Nõutav kvalifikatsioon
Doktorikraad informaatikas, masinõppes, tehisintellekti, arvutinägemise vms valdkonnas.

Erialane kogemus
  • Tehisintellekti uurimistöös sageli kasutatavate programmeerimiskeelte, nagu Python, valdamine on ülioluline. Teadmised vastavatest teekidest ja raamistikest (nt TensorFlow, PyTorch, Scikit-learn).
  • Kogemus eelretsenseeritud publikatsioonide avaldamisel tunnustatud tehisintellekti või sellega seotud ajakirjades ja konverentsidel.
  • Kogemus tehisintellekti rakendamisel meditsiinilises kuvamises.
  • Kasuks tuleb koostöö kogemus tööstuspartneritega või praktiliste projektidega töötamisel.
  • Kasuks tuleb kogemus üliõpilaste juhendamises.
  • Eeliseks on kogemus tehisintellekti või masinõppega seotud kursuste õpetamisel.

Keeleoskus
Inglise keele valdamine kõrgtasemel. Eesti keele oskus on eeliseks. Vastavalt keeleseadusele peab Eestis töötav välisriigi kodakondsusega akadeemiline personal olema omandanud eesti keele oskuse vähemalt B1-tasemel pärast viieaastast töötamist. Vastav tingimus lisatakse töölepingusse. Personaliarenduskeskus pakub välismaalastele ja nende pereliikmetele võimalust osaleda eesti keele kursustel.

Lisateave tasustamise kohta
Palk alates 3000 eurot (bruto) kuus sõltuvalt töökogemusest ja kvalifikatsioonist.
Ametikohtade arv
1

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
  1. Avaldus rektori nimele.
  2. Elulookirjeldus.
  3. Teadustööde loetelu.
  4. Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
  5. Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).


Tutvu meie kodulehega.
Töö algus 01.03.2025
Töökoormus
1,0
Töö asukoht
Narva mnt 18, Tartu

Kandideerimistähtaeg

15.01.2025
Kandideeri siin
#ülikoolist
Tartu Ülikool on võtnud kohustuse järgida ÜRO kestliku arengu eesmärke, sealhulgas rakendada meetmeid kliimamuutuste ohjeldamiseks.
04.09.2024
#rahvusvaheline #teadus
2.–4. detsembril toimub Tartu Ülikooli Delta õppehoones ja ülikooli raamatukogus teaduskonverents PROFES, kus tegeletakse tootekeskuse tarkvaraarenduse teemadega.
06.11.2024
#ülikoolist
Tartu Ülikooli 2025. aasta eelarve ja eelarve kaaskiri.
17.10.2024
#kestlikkus #tudengile #ülikoolist #esmakursuslane
Tartu linn, ülikool ja Tartu Rattaliiklejate Selts on välja valinud kõige ohutuma ja mugavama rattamarsruudi Maarjamõisa õppehoonete, Vanemuise 46 ja Delta õppehoone vahel liikumiseks. Teekonnale jääb ka ülikooli raamatukogu.
05.09.2024