Kuidas luua head enesetunnet ja positiivset sisekliimat?

Toimumise aeg
Maht
0.25 EAP (6 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
164.7 EUR
Õppejõud
Kaupo Saue
Õppekava rühm
Psühholoogia
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Enesearengukursus praktiliste meetodite omandamiseks.

Elame keerulistel aegadel, kus ärevus, hirmud ja teised negatiivsed emotsioonid võivad kergesti võimule pääseda.
Oht on see, et nad võivad kaaperdada meie elurõõmu ja langetada tuntavalt elukvaliteeti.
Seetõttu on meil vaja teadlikult endas sisse lülitada väärtustavat pilku ja võtta peremehe positsioon oma emotsioonide üle.
Meil on tegelikult alati valikud ja palju kasutamata võimalusi.
Kõik vajalik on meis olemas, vaja on treenida oma tähelepanu juhtimise oskust ja tugevdada Teadliku Valija positsiooni.

Koolituse eesmärk: õppida lihtsamaid võtteid oma enesetunde reguleerimiseks.
Kinnistada teadmist, et meie sisekliima sõltub meie valikutest ja selle mõjutamiseks on palju võimalusi.
Toetume neuroteaduste viimastele avastustele ja coachingu parimatele praktikatele.
Sihtrühm:
Kõik, kes soovivad omandada paremaid oskusi oma enesetunde reguleerimiseks, st oma tähelepanu teadlikumaks juhtimiseks, ja soovivad kasvatada oma positiivseid emotsioone neid teadlikult "kastes".
Kursuse õpiväljundid:
Kursusel osalenu teab
-neuroteaduse avastusi, mis on seotud positiivsete emotsioonide kasvatamisega;
-positiivse psühholoogia peamisi nurgakive;
-küsimuste mõjujõudu tähelepanu suunamisel ja emotsioonide reguleerimisel;
-uskumusi ja metafoore, mis aitavad valida tähelepanu fookust.
Kursusel osalenu oskab
- avada oma positiivsete tunnete aardelaegast ja kujundada positiivset sisekliimat;
-rakendada lihtsamaid praktikaid positiivsete tunnete- rõõmu ja õnneseisundite aktiveerimiseks;
-suunata küsimuste abil oma tähelepanu olemasolevatele väärtustele, st aktiveerida Väärtustavat Pilku.
Õppejõud:
Kaupo Saue - Kaupo Sauel on 30 aastat praktilist kogemust enesejuhtimise ja eesmärkide saavutamise valdkonnas. Sellest 15 aastat coachina/arengutreenerina. Kaupo on Äripäeva Akadeemia koostööpartner coachingu temaatikas alates 2012.a. Kaupol on inseneri diplom Tallinna Polütehnilisest Instituudist (1981) ja cum laude psühholoogi diplom Tartu Ülikoolist (1989). Lisaks on taustal mitmed pikaajalised väljaõpped ja arenguprogrammid. Omab ANSE( www.anse.eu) standarditele vastavat superviisori ja coachi sertifikaati aastast 2006. International Supervision and Coaching Institute (www.isci.ee ) asutajaliige ja põhiõppejõud coachide ja superviisorite väljaõppes alates 2011. a. Peamisteks tähendusrikasteks tegevusteks on õppetöö ISCI tudengitega ning juhtide ja meeskondade coachingud eneseteadvustamiseks ja oluliste isiklike ja professionaalsete tulevikuplaanide elluviimiseks. Kaupo on raamatu "Õnnelik meeskond" üks autoritest. Vt www.creates.ee.
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Neuroteaduste avastused positiivsete emotsioonide kohta
Tähelepanu suunamise uskumused ja metafoorid
Praktilised harjutused oma sisekliima juhtimiseks
Õigete küsimuste esitamine endale
Väärtustava Pilgu Maagia
6 Kaupo Saue

Hinnainfo:
TÜ töötajatele sisekäibaarvega tasumisel soodushind 118,80 eurot
Toimumiskoha info:
Tartu linn Ülikooli 18-140, Tartu
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
10.00- 11.30 loeng-seminar
11.30-11.45 kohvipaus
11.45- 13.15 loeng-seminar
aeg lõunal käimiseks
14.00- 15.30 loeng-seminar
Nõuded lõpetamiseks:
osalemine loeng-seminarides
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
hindamist ei toimu
Väljastatav dokument:
tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Ei
Registreerumise tähtaeg:
28.08.2024
Täiendav info:
Esta Pilt, esta.pilt@ut.ee, +372 737 5560
Programmi kood:
P2OO.TK.261
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 22.08.2024 - 22.08.2024 Maht: 0.25 EAP (6 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 28.09.2024 Maht: 2 EAP (52 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 20.06.2025 Maht: 16 EAP (416 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 05.09.2024 - 14.01.2025 Maht: 4 EAP (104 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 30.06.2025 Maht: 24 EAP (624 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele