Õppimisest ja õpetamisest õpetaja abile

Toimumise aeg
Maht
3 EAP (78 tundi)
Õppetöö vorm
veebiõpe
Toimumiskoht
Veebis
Hind
tasuta
Õppejõud
Liina Lepp
Õppekava rühm
Kasvatusteadus
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Toetada õpetaja abina töötamiseks vajalike esmaste pedagoogiliste alusteadmiste ja -oskuste omandamist.
Kursuse üldeesmärgid:
- kujundada alusteadmised õppimise ja õppeprotsessi kavandamise ja läbiviimise kohta;
- analüüsida õpetaja kutsestandardi ja õpetaja eetikakoodeksi põhjal enda kompetentse õpetaja abina;
- rakendada kursuse käigus omandatud pedagoogilisi alusteadmisi õppetöö analüüsil, kavandamisel ja läbiviimisel;
- reflekteerida õpikogemuse üle enda professionaalse arengu kontekstis.
Sihtrühm:
Pedagoogilise hariduseta põhikooli pikapäevarühma, õpilaskodu kasvatajad, ringijuhendajad, raamatukoguhoidjad jt huvilised, kes juba töötavad või omavad valmisolekut töötada koolis õpetaja abina.
Kursuse õpiväljundid:
Kursuse materjalide läbitöötamise ja kohustuslike ülesannete edukalt sooritamisel õppija:
- on analüüsinud ennast inimesena ja õppijana;
- omab alusteadmisi õppimise ja õppeprotsessi kavandamise ja läbiviimise kohta;
- on analüüsinud enda sobivust õpetaja abina õpetajaametile esitatud ootuste kontekstis;
- on rakendanud kursuse käigus omandatud teadmisi tunni analüüsil ja õpetaja abi rollist tulenevalt õppetegevuse kavandamisel ja läbiviimisel;
- on mõtestanud enda rolli ja tugevusi abiõpetajana;
- on reflekteerinud õpikogemuse üle kursusel käsitletud teemade ja tegevuste kontekstis ning teadvustanud seeläbi enda arengukohad õpetaja abina.
Õpingute alustamise tingimused:
Kuulumine sihtrühma
Õppejõud:
Liina Lepp - PhD, ülddidaktika kaasprofessor
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Mina inimese ja õppijana
Õpetaja abi kui õpikeskkonna kujundaja
Õppimine ja õppima õppimine
Õppetöö analüüs
Õppetöö kavandamine ja läbiviimine õpetaja abi rollis
78 Liina Lepp

Hinnainfo:
Kursust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI).
Koolituse hind on 195 eurot ja see tasutakse koolituse lõpetaja eest ESF VÕTI vahenditest.

Tulenevalt rahastusreeglitest edastatakse ESF VÕTI toel toimunud koolitusel osalejate andmed Statistikaametile, kellel on õigus küsida 6 kuud peale koolituse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.
Registreerudes koolitusele annate loa oma andmete edastamiseks Statistikaametile ja kinnitate, et kuulute sihtrühma ning osalete koolitusel selle läbimiseks nõutud mahus.
Toimumiskoha info:
Õppekeskkonna kirjeldus:
Kursus on 100% e-kursus. Õppetöö toimub asünkroonse e-õppena TÜ Moodle´i keskkonnas.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Kursuse toimumisaeg: 9.september-9.detsember 2024.

Kursus on 100% e-kursus.
Õppetöö toimub asünkroonse e-õppena TÜ Moodle keskkonnas.
Kursusel osalemine eeldab valmisolekut:
- analüüsida ennast õppijana ja (potentsiaalse) õpetaja abina;
- osaleda Moodle'is toimuvates kirjalikes aruteludes (nt foorumites) ja anda kaaslaste töödele tagasisidet;
- kavandada ja läbi viia õppetegevus enda poolt valitud klassile/õpperühmale/õpilasele. Kursuse käigus toetatakse tegevuse ettevalmistamist.

Kursusel osalemiseks on õppijal vaja järgmisi vahendeid:
- arvuti;
- kiire internetiühendus;
- kõlarid/kõrvaklapid.
Nõuded lõpetamiseks:
Kursuse õpiväljundite saavutamine, iseseisvate ülesannete arvestuslik sooritamine, testide arvestuslik sooritamine.
Iseseisvad ülesanded avanevad kursuse alguses.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Iseseisvate individuaalsete ülesannete arvestuslik sooritamine:
- iseseisev lugemine;
- iseseisev õppevideode vaatamine.
Hindamiskriteeriumid:
Hindamine toimub sõnalise hindamisskaala alusel arvestatud/mittearvestatud.
Väljastatav dokument:
tunnistus
Registreerumise tähtaeg:
09.09.2024
Täiendav info:
Merilin Piirmann, merilin.piirmann@ut.ee, +372 +372 737 6448
Programmi kood:
SVHI.TK.686
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 09.08.2024 - 31.01.2025 Maht: 17 EAP (442 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 03.10.2024 - 17.04.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 19.11.2024 - 21.03.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 27.09.2024 - 25.04.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 09.10.2024 - 24.10.2024 Maht: 2 EAP (52 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele