„Selles tulevikkuvaatavas õppekavas on sotsiaal- ja tervishoiuvaldkond lõimitud teenusedisainiga. Õppija omandab teadmised ja oskused selle kohta, kuidas kaasata erinevaid huvirühmi, et luua inimkeskseid terviklahendusi.“
Õpe toetab su professionaalset arengut ning annab sulle nii sotsiaal- kui ka tervishoiuvaldkonnas tegutsemiseks vajalikud pädevused, sealhulgas süvendatud tõenduspõhised teadmised innovatsioonist sotsiaalvaldkonnas.
Õppekava fookuses on mitme valdkonna koordineeritud koostöö eesmärgiga luua inimkeskseid lahendusi. Sa omandad metoodilised teadmised ja oskused lahenduste leidmiseks erinevate sihtrühmade heaolu silmas pidades.
Sa saad teadmised ja oskused selle kohta, kuidas kohaneda töö kiiresti muutuva sisu ja keskkonnaga ning töötada tulemuslikult meeskondades ja võrgustikes. Sa omandad analüütilised oskused probleemide mõistmiseks ja lahendamiseks ning otsuste langetamiseks, samuti arendad võimekust disainida teenuseid.
Õppetasu on võimalik tasuda kas ainepunkti hinna alusel vastavalt registreeritud ainete mahule semestris või semestritasuna. Ainepunkti alusel makstes on õppetasu 75 eurot ainepunkti eest ning planeeritud õppetöö maht osakoormusega õppides on kuni 22 EAP semestris. Semestritasu on 1300 eurot.
Õppetasu maksmise aluseks on õppekulude hüvitamise leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist.
Pärnu kolledži hoones tegutsevad ka ettevõtluse arendajad ja me teeme koostööd ettevõtjatega. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter @Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.
Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva.
Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad.
Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
Erialakatse koosneb kahest osast:
Erialakatse koosneb kahest osast: personaalne õppimiskava ja vestlus.
Personaalne õppimiskava tuleb esitada SAIS-is koos teiste kandideerimisdokumentidega. Personaalne õppimiskava (kuni 3600 tähemärki) on koostatud etteantud vormil ja annab ülevaate kandidaadi senisest haridus- ja tööalasest tegevusest ning kirjeldab õppimise motivatsiooni ja plaane. Personaalne õppimiskava peab sisaldama informatsiooni järgmiste teemade kohta:
Personaalse õppimiskava vorm on leitav siit
Personaalset õppimiskava hinnatakse 100-punkti süsteemis:
Personaalse õppimiskava positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti. Vestlusele pääsevad kandidaadid, kes on saanud motivatsioonikirja eest vähemalt 51 punkti.
Vestlus lähtub personaalsest õppimiskavast ning selle raames esitatavad küsimused võivad puudutada:
Vestlust hinnatakse 100-punkti süsteemis:
Vestluse positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.