Autor:
Andres Tennus

Eesti Maaülikool tähistab veterinaarmeditsiini õpetamise 175. aastapäeva

6. oktoobril kell 12 avatakse Tartu Ülikooli von Bocki maja seinal mälestustahvel, millega tähistab Eesti Maaülikool veterinaarmeditsiini õpetamise 175. aastapäeva. Von Bocki majas võeti 1848. aasta 13. oktoobril vastu esimene patsient – hobune.

Raekoja platsil algab päevaprogramm kell 10: maaülikooli loomakliiniku loomaarstid jagavad nõu lemmikloomade tervise kohta, lapsed saavad viia mänguloomad kaisuloomakliinikusse ning veterinaarmeditsiini üliõpilased räägivad koerte tervisest ja treeningust. Kohal on ka politseikoerad koos juhtidega ja lõbusõitu teeb hobukaarik.

Keskpäeval sõidavad Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktor Toomas Tiirats, Eesti Maaülikooli rektor Ülle Jaakma ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser hobukaarikuga von Bocki maja juurde, kus toimub mälestustahvli pidulik avamine.

Tartu Veterinaariakool alustas tegevust iseseisva kõrgema õppeasutusena 1848. aastal. Tartu Ülikooli alla liikus veterinaariaõpe 1919. aastal ning kuulus ülikooli koosseisu 1951. aastani.

Loe veterinaarmeditsiini aastapäeva ürituste kohta lähemalt Eesti Maaülikooli kodulehelt.

I koht_KASKAAD3

Sõlmiti Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoone ümberehituse ja laiendamise projekteerimisleping

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikool hoiab Kantar Emori uuringu andmetel ka tänavu mainekaima kõrgkooli kohta