Autor:
Enlight-eu.org

Enlight Rise’i ja Arquse veebiseminaride sari avatud teaduse teemal

13. detsembril kell 10.00–11.30 toimub ülikoolide võrgustike Enlight ja Arqus koostöös korraldatava veebiseminaride sarja esimene kokkusaamine, kus Pia Voigt Leipzigi Ülikoolist esitleb avatud teaduse tavasid ja kitsaskohti Euroopa ülikoolide võrgustikes.

Vaata veebiseminari ajakava ja registreeru osalejaks.

Avatud teadusel on keskne roll teadmiste ja uurimistulemuste jagamisel eri valdkondade vahel. See muudab teadusuuringud kõigile kättesaadavaks ja sellest saavad kasu nii teadlased kui ka ühiskond tervikuna. Kuigi paljud teadlased on avatud teadusega juba sina peal, on ka neid, kes kogevad raskusi ja tunnevad end sellel teekonnal ebakindlalt. Nendele ongi eelseisev veebiseminaride sari mõeldud. Eesmärk on tuvastada takistused avatud teaduse kasutamisel, arutleda nende üle ja tutvustada parimaid tavasid, mis aitavad neist raskustest üle saada.

Sarja järgmine veebiseminar toimub 28. veebruaril 2024 kell 10–11.30. Siis tutvustab Richèl Bilderbeek Uppsala Ülikoolist avatud teaduse plusse ja miinuseid sealses avatud teaduse kogukonnas.

Loe rohkem Enlight Rise’i projekti kohta Tartu Ülikooli kodulehelt.

Henk Mulder esineb TÜ raamatukogus

Tudengid saaksid Eesti inimeste muresid murda teaduspoes

Tartu Ülikooli raamatukogus toimub avatud teaduse infopäev

4. juunil toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis infoüritus „Avatud teaduse ABC“.

Sirelin Sillamaa kaitseb doktoritööd „The role of helicases Hmi1 and lrc3 in yeast mitochondrial DNA maintenance“

11. juunil kell 10.15 kaitseb Sirelin Sillamaa biokeemia erialal doktoritööd „The role of helicases Hmi1 and lrc3 in yeast mitochondrial DNA maintenance“.