Autor:
Karin Allik

Haridusteaduste ajakiri tähistab kümnendat aastapäeva konverentsiga 

Eesti Haridusteaduste Ajakiri tähistab neljapäeval, 16. novembril Tartu Ülikoolis oma kümnendat aastapäeva konverentsiga „Omakeelne haridusteadus ja maailmasuundumused“. 

Konverents algab 16.11 kell 12 Tartus Jakobi 5 õppehoone ruumis 115/116. Ettekandeid peavad nii Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Ülikooli teadlased, õppejõud ja doktorandid. Konverentsil tutvustatakse Eesti Haridusteaduste Ajakirja tänavusi numbreid, sealhulgas oktoobri lõpus ilmunud vabanumbrit, milles käsitleti  muu hulgas kooliõpilaste ja täiskasvanute haridust, õppimis- ja õpetamisoskusi ning õpistrateegiaid. Samuti räägitakse ettekannetes ajakirja kümnest ilmumisaastast ja mitmesugustest haridusteemadest. 

Eesti Haridusteaduste Ajakiri on eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga eestikeelne teadusajakiri (ETIS-e järgi klassifikatsioon 1.2), kus avaldatakse Eesti teadlaste uurimuste kõrval rahvusvaheliselt tuntud välisautorite originaalartikleid koos eestikeelse tõlkega. 

Ajakirja annavad koostöös välja Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool ning seda avaldab Tartu Ülikooli Kirjastus avatud juurdepääsu platvormil Open Journal Systems (OJS). Ajakiri on indekseeritud andmebaasides Directory of Open Access Journals (DOAJ) ja EBSCO Academic Search Complete ning Google Scholaris. Ajakirja veebiväljaande leiab aadressilt eha.ut.ee.

Kõnepult Eesti Teaduste Akadeemias

Eesti Teaduste Akadeemia uurija-professorid tutvustavad oma teadustööd 

Portree akadeemik Pärt Petersonist

Pärt Peterson valiti biomeditsiini akadeemikuks 

Ühendatud käed

Enlight kutsub kandideerima ühiskondliku mõju auhinnale