Autor:
Erakogu

Kütuseelemente arendav GaltTec OÜ pääses NATO innovatsioonikiirendisse

Tartu Ülikooli hargettevõte GaltTec OÜ on Eesti esimene idufirma, kellel on õnnestunud pääseda läbi tiheda kandideerimise sõela ja jõuda NATO innovatsioonikiirendisse DIANA.

Glen Kelp, Laura Elise Arvisto ja Tanel Tätte lõid pikaajalise teadustöö tulemusena 2022. aastal ettevõtte GaltTec, mis toodab kütuseelemente ja nende materjale ning mille eesmärk on tõhustada eri seadmete energiakasutust. Mullu sügisel läbisid ettevõtte asutajad edukalt nii Tartu Ülikooli hargettevõtete programmi „Teadusest äriks!“ kui ka Tartu Teaduspargi Sparkup Inkubaatori. NATO innovatsioonikiirendisse sobis ettevõte seepärast, et lisaks tsiviilsektorile on sellel suur potentsiaalne mõju ka kaitsevaldkonnale. 

Arendusprorektor Tõnu Esko sõnul on teadustöö ja ettevõtlus sarnasemad, kui esmapilgul võib tunduda, sest mõlema roll on lahendada olemasolevat probleemi. „Teadusmahukas ettevõtlus aitab kaasa teaduspõhise ühiskonna ja majanduse kujundamisele ning avab teadlastele uue põneva maailma,“ ütles Esko. 

NATO innovatsioonikiirendi DIANA on mõeldud süvatehnoloogia novaatoritele, kelle ideed aitavad lahendada nii tsiviil- kui ka kaitsevaldkonna probleeme. Tänavu pääses kiirendisse 1300 kandidaadi seast lisaks GaltTecile veel 43 iduettevõtet. Lisaks NATO usaldusmärgisele ja rahalisele toetusele kaasneb programmiga ka ligipääs NATO katse- ja arenduskeskustesse. 

„Teadusest äriks!“ on Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse programm, mis toetab teadlasi teadusmahuka ettevõtlusidee arendamisel. Programmis osalejatele pakutakse 10 000 euro väärtuses tipptasemel teenust, mis koosneb 10-nädalasest koolitusest ja jätkumentorlusest. Kandideerimine 2024 kevadprogrammi on alanud! 

Loe lähemalt GaltTecist ja NATO innovatsioonikiirendist Eesti Päevalehest

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Startup Day Pitching Stage

Tartu Ülikool kummutab Startup Dayl süvatehnoloogia ettevõtlusega seotud müüte

Arvutiteaduse instituudi tudeng tahvli ees

Swedbanki koostöö Tartu Ülikooli IT-tööstusmagistrantidega on olnud edukas