Autor:
Andero Kalju

Minu päev ajakirjandustudengi varjuna

Olen abiturient, kellel seisavad üsna pea ees lõpueksamid ja ka ülikooli sisseastumiskatsed. Paar aastat tagasi, kui alustasin gümnaasiumiteed, oli mul silme ees kindel siht, et mu karjääriredeli järgmine samm peab olema kõrghariduse omandamine ja seda just Eesti mainekaimas ülikoolis – Tartu Ülikoolis. Seepärast otsustasingi osa võtta tudengivarju projektist, millest kuulsin ühelt healt sõbrannalt. Tema oli töövarjuks olnud ja soovitas seda ka mulle, et saaksin rohkem teada mind huvitavast ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialast. Kui mulle tuli teade, et mind on projekti kinnitatud, võtsin kohe ühendust tudengiga, kelle töövarjuks mind määrati. Leppisime kokku päeva, mil mul oleks kõige põnevam minna, et tutvuda eri õppejõudude, majade ja ainetega.

Niisiis saigi minu meeleolukas päev alguse sügisese koolivaheaja teisipäeval aadressil Lossi 36 olevas ühiskonnateaduste instituudis kell 10 hommikul, kus peeti akadeemilise enesejuhtimise loengut. Õppejõud oli imetore noor naine, kelle olek ja suhtumine lausa kutsusid kuulama ja kaasa mõtlema, ning et õpitut kohe ka rakendada, oli ta ette valmistanud rühmatöö, millesse mind lahkelt kaasati.

Image
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste õppehoone

Loengu lõppedes oli meil 30-minutiline paus, mille jooksul jõudsin koos oma tudengivarjuga õppehoonele tiiru peale teha, sisse kiigata mitmesse (õppe- ja tudengi)ruumi, kõneleda paljust teemakohasest ja teretada trepil isegi endist presidenti Ilvest, kes oli tulnud riigiteaduse üliõpilastele külalistundi andma. Siis algas ajakirjanike ja kommunikatsioonijuhtide igapäevatööst kõnelev loeng, kus rääkis oma loo sellesama eriala vilistlane Kadri Org.


Pärast seda oli aeg lõunapausiks, et mõte ka eesti keele ja stilistika praktikumis jätkuvalt töötaks. Kiire vahepala haarasime tudengielule kohaselt taskukohasest Kohvipausist, kus lõunavalik oli kole kirju – head-paremat oli soojast supist kergete salatiteni välja. Einestamisega lõpule saades ruttasime tagasi õppehoonesse.


Algav loeng oli kõige sarnasem tavalise gümnaasiumitunniga, kus lahendasime eesti keele grammatika ülesandeid. Loengu järel seadsime tulevaste ajakirjanikega sammud Werneri kohvikusse, kus stimuleerisime maitsva koogi ja kohviga veidi oma aju enne viimast loengut, milleks oli sissejuhatus sotsioloogiasse. See toimus ühes Tartu tuntuimas punaste istekohtadega loengusaalis – suures ja avaras ringauditooriumis Jakobi tänaval asuvas majas number kaks. Kui lõppes sotsioloogia, lõppes ka minu väga huvitav ja sisukas päev tudengivarjuna.

Image
Tartu Ülikooli Jakobi tänava ringauditoorium

Jäin äraütlemata rahule ning olen meeletult tänulik sellise võimaluse ja loodud tutvuste eest. Seega julgustan ka sind, uudishimulik lugeja, võtma osa sellest tänuväärsest projektist, mille kaudu saad avardada oma silmaringi, omandada uusi kogemusi ja eelkõige jõuda selgusele, kas sinu valitud eriala on just see, mida ülikoolis õppida tahaksid.


Loodan, et sul oli vahva minu päevast lugeda ja et sa oled end juba tudengivarjupäevale kirja pannud!

Registreeri end tudengivarjuks SIIN.

 

* Lugu on esmalt ilmunud 02.12.2021.
 

inimesed istuvad ja suhtlevad koos tassi teega

Kuidas hoida suhteid?

pilt potentsiaalsest sõbrast, kes on rohelise värviga kaetud

Kuidas leida uusi sõpru? 

Tartu Ülikooli tudengid loengus

Miks võtta endale tudengivari?