Õigusteaduskonna ajakiri Juridica tähistab 200. numbri ilmumist lugejakonverentsiga

Juridica kolmas lugejakonverents toimub 30. mail 2013 algusega kell 13 Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis.

Juridica idee algataja professor John P. Grant: „1990ndatel aastatel, mil töötasin Glasgow’ ülikooli dekaanina, käivitasime Tartu ülikooli õigusteaduskonnaga koostööprogrammi, mis hõlmas õppekava reformi ja õiguskirjanduse avaldamist. Glasgow’ õppejõud käisid Tartus ühtekokku 14 korda: ma ise osalesin kõikidel visiitidel ja sageli oli meiega kaasas ka kogenud õiguskirjastaja David Fletcher. Selle koostöö tulemusena valmis õiguskirjanduse avaldamise programm. Esialgu toetati selle raames oluliste ingliskeelsete õigustekstide tõlkimist eesti keelde, kuid peagi kasvas programm üle Eesti teadlaste õigustekstide avaldamiseks, mis kulmineerus Juridica asutamisega“.

Šoti juristide liidu president Austin Lafferty: „Šoti juristide liidul on väga hea meel, et 20 aasta eest oli meil võimalus Juridica väljaandmise rahastamisel õlg alla panna. Sellise teadusajakirja asutamine Tartu ülikooli juures oli oluline samm. Mul on hea meel tõdeda, et Juridical on hästi läinud ning et lisaks Eestile hinnatakse väljaannet kõrgelt Baltikumi teadusringkondades ja kaugemalgi.”

Lugejakonverentsil osalejaid tervitavad justiitsminister Hanno Pevkur, riigikohtu kriminaalkolleegiumi esimees Priit Pikamäe, Eesti advokatuuri aseesimees Hannes Vallikivi ja notarite koja eestseisuse esimees Anne Saaber.

Ettekannetega esinevad Juridica peatoimetaja eraõiguse instituudi juhataja professor Paul Varul, advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous vanempartner Jüri Raidla, tsiviilõiguse professor Irene Kull, intellektuaalse omandi dotsent Aleksei Kelli, keskkonnaõiguse dotsent Hannes Veinla, kriminaalõiguse professor Jaan Sootak, riigi peaprokurör Norman Aas ja Juridica vastutav väljaandja Peep Pruks.

Konverentsi programm on kättesaadav siin. Ettekannete veebiülekandeid saab jälgida ka UTTV vahendusel.

Konverentsil esitletakse õpikut Liina Soobik English for Law Student. Raamatu algväljaanne John P. Grant, Leili Kostabi, Liina Soobik  English for Lawyers ilmus 1994. aastal.

Konverentsi korraldaja on sihtasutus Iuridicum.

Vaata konverentsi salvestust UTTV vahendusel.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"135731","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Paul Varul, Juridica peatoimetaja, tsiviilõiguse professor,  tel 5111535, e-post: paul.varul@ut.ee.
Peep Pruks, Juridica vastutav väljaandja, sihtasutuse Iuridicum juhatuse liige, tel 5105511, e-post: peep.pruks@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja