Õppeaasta alguse puhul tervitas üliõpilasi Tartu Ülikooli maskott Tiksu

Täna Tartu Ülikooli peahoone ees toimunud õppeaasta avaüritusel astus esimest korda ülikoolipere ette ülikooli maskott Tiksu. Laupäeval käis uus maskott võistlejaid ergutamas ka rektori karika golfiturniiril.

Maskoti eesmärk on innustada ja toetada üliõpilasi nende haridusteekonnal, aga ka suurendada ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet, toetada ülikooli eesmärkide elluviimist ning aidata populariseerida haridust ja teadust.

Õppeaasta avamisel esitles Tiksut Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Katariina Sofia Päts. Oma kõnes ütles ta, et Tiksu üks suurimaid rolle on üliõpilaskonna toetamine tudengielus. „Tiksu hakkab kaasa elama üliõpilastele nii õpingutes, spordivõistlustel kui ka igapäevategemistes,“ ütles Päts.   

Avapäeval käis Tiksu ka peahoones asuvas vaktsineerimispunktis, kutsus tudengeid üles vaktsineerima ning ohutusnõudeid järgima. 

Edaspidi hakkab maskott Tiksu ülikooliperet esindama mitmesugustel üritustel: lahtiste uste päeval, vilistlaste kokkutulekul, spordipäevadel, rektori karika golfivõistlusel jne. Lisaks on maskott ka virtuaalne tegelaskuju, kes aitab vahendada ülikooli teavet ja tegevusi. 

Maskoti kasutamist hakkab korraldama vabatahtlikest koosnev meeskond, keda juhib ülikooli turundustalitus. Vabatahtlikuks saavad kandideerida kõik Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad. Kui tahaksid proovida, mis tunne on maskoti sees olla, või soovid hoopis vabatahtlike meeskonda juhtida, kirjuta oma huvist ülikooli turundustalitusele aadressil turundus@ut.ee

Tartu Ülikooli maskotivõistlus toimus 2020. aasta lõpus. Esitatud kavandite seast valis ülikoolipere võidutööks „Tiksu“, mille autor on Lennart Rikk. 

Lisateave: Mariana Tulf, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, maskotiprojekti eestvedaja, 737 6271, mariana.tulf@ut.ee