Autor:
Paul Meiesaar

Tartu Ülikooli 2024. aasta hargettevõtteks valiti Vectiopep OÜ

10. oktoobril jagati Athena keskuses auhindu Tartu parimatele ettevõtjatele. Tartu Ülikooli 2024. aasta hargettevõtte tiitli pälvis tervisetehnoloogia valdkonnas tegutsev Vectiopep OÜ. 

Vectiopep arendab uudset immuunravil põhinevat vähiravimeetodit, mille puhul aitab ainulaadne patenteeritud keemiline ühend patsiendi immuunsüsteemil kasvajarakke jahtida ja hävitada. Vectiopepi asutajad on Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi teadlased Kaido Kurrikoff ja Piret Arukuusk. 

2022. aastal loodud ettevõte kaasas tänavu kevadel oma esimese suurema investeeringu 450 000 eurot. Investeeringuga kavatseb Vectiopep suurendada teadus- ja arendustegevust, et oma tehnoloogiat laiendada. Ettevõte loodab peagi jõuda oma tehnoloogiaga kliinilisse faasi, st inimkatsetusteni. 

Vectiopepis on osalus ka Tartu Ülikooli investeerimisettevõttel UniTartu Ventures, mis kiirendab iduettevõtte pikaajaliste eesmärkide saavutamist. 

Peale Vectiopepi tunnustati Athena keskuses veel kaht Tartu Ülikoolist võrsunud ettevõtet. 

Aasta investeerija auhinna pälvis Icosagen Cell Factory OÜ, kes toodab 2023. aasta juunis avatud 1600 ruutmeetri suuruses tehasehoones terapeutilisi antikehi ja valke kliiniliste katsetuste jaoks. 

Tartu Biotehnoloogia Park valis aga edukaimaks meditsiini- ja eluteaduste valdkonna ettevõtjaks OÜ Antegenes, kes teeb maailma parimate teaduskeskustega koostööd personaalmeditsiini arendamisel. 

Tartu linn valib parimaid ettevõtjaid alates 1998. aastast. Konkursi alusandmetena kasutatakse kõigi Tartu linnas ja Tartumaal registreeritud ettevõtete majandusnäitajaid, mille nad on äriregistrile tähtajaks esitanud. Tartu Ülikooli aasta hargettevõtte valib Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus.  

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Startup Day Pitching Stage

Tartu Ülikool kummutab Startup Dayl süvatehnoloogia ettevõtlusega seotud müüte

Arvutiteaduse instituudi tudeng tahvli ees

Swedbanki koostöö Tartu Ülikooli IT-tööstusmagistrantidega on olnud edukas