Autor:
Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli hargettevõte osales üleeuroopalisel teadusmahukate äriideede võistlusel Berliinis

Neljapäeval, 19. oktoobril 2023 toimus Berliinis üleeuroopaline ülikoolide teadusmahukate äriideede võistlus Stage Two, milles osales üle viiekümne meeskonna neljakümnest riigist.

Eestit esindas EsaDres OÜ, kes oli valitud võistlusel osalema jaanuaris Tartus Startup Dayl peetud süvatehnoloogia teemalisel välkkõnevõistlusel (Deep Tech Pitch Match). EsaDres on Tartu Ülikooli teadusmahuka ettevõtluse idee arendamise programmiga „Teadusest äriks!“ liitunud ettevõte, mille asutajad on Tartu Ülikooli teadlased ja kes arendab antimikroobseid ja haava paranemist soodustavaid haavakatteid.

Image
EsaDres Berlin

„Üritus andis suurepärase võimaluse suhelda teiste teadlastega, kel on sarnane eesmärk äristada oma leiutisi edukalt. Samuti saime vahetada kogemusi ja rääkida väljakutsetest, mis kaasnevad teaduspõhise ettevõttega alustamisel,“ ütlesid EsaDresi esindanud Karin Kogermann ja Kairi Lorenz.

Võistlus Stage Two on suurepärane ja vajalik algatus, mis on juba kolme aastaga traditsiooniks muutunud. Sellel osalemine on inspireeriv ning rahvusvahelise võrgustiku ja edasiste investorsuhete arendamisel kindlasti kasulik. Eelnevatel aastatel on Tartu Ülikooli esindanud Hypstar, UP Catalyst OÜ ja OÜ Gearbox Biosciences. TÜ meeskonna esinemist Berliinis toetas ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus.

Võistluse korraldaja on 2020. aastal alguse saanud Stage Two võrgustik, mille asutajaliikmete hulgas on ka Tartu Ülikool. Praeguseks on Stage Twoga ühinenud ligi viiskümmend ettevõtlikku ülikooli üle Euroopa. Võrgustiku eesmärk on laiendada teaduspõhist innovatsiooni, kiirendada ülikoolidest välja kasvanud hargettevõtete arengut ja panustada laialdasemalt majanduse arengusse. Võistlusel pakuti eri sektorites tegutsevatele meeskondadele kokku 3,8 miljoni euro ulatuses investeeringuid ja jagati väiksemaid rahalisi auhindu.

Vaata lähemat infot võistluse, Stage Two võrgustiku ja EsaDres OÜ kohta.

GaltTec tiimipilt

Kütuseelemente arendav GaltTec OÜ pääses NATO innovatsioonikiirendisse

Teadlaste vestlusring Õiglase Ülemineku Foorumil

Ida-Virumaa üleminekul kestlikumale majandusmudelile oodatakse suurt tuge teaduse ja ettevõtluse koostööst

Martu Ustav võtab laval auhinda vastu

Tartu Ülikooli hargettevõte Icosagen Cell Factory on Eesti aasta ettevõte 2023