Autor:
presidency.gr

Tartu Ülikooli külastas Kreeka president Katerina Sakellaropoulou

Esmaspäevast kolmapäevani on Eestis ametlikul visiidil Kreeka president Katerina Sakellaropoulou. Teisipäeval külastas ta Tartu Ülikooli ning kohtus õppeprorektor Aune Valgu ja arendusprorektor Erik Puuraga.

Kreeka riigipea kohtus visiidi teisel päeval Tartus ka linnapea Urmas Klaasi ja Riigikohtu esimehe Villu Kõvega ning käib Eesti Rahva Muuseumis.

President Katerina Sakellaropoulou visiit märgib Eesti ja Kreeka diplomaatiliste suhete tunnustamise 100. aastapäeva. Kreeka tunnustas Eesti Vabariiki 19. mail 1922.

Esmaspäeval kohtus Sakellaropoulou president Alar Karisega, kolmapäeva hommikul kohtub ta aga Riigikogu esimehe Jüri Ratase ja aseesimehe Hanno Pevkuriga. Seejärel külastavad Eesti ja Kreeka riigipead Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi, kus külalisele tutvustatakse Eesti haridussüsteemi ja Ukraina sõjapõgenike laste õppimisvõimalusi.

Vaata Tartu Ülikooli fotograafi Andres Tennuse fotogaleriid

Kreeka ja Eesti lipp Tartu Ülikooli peahoone ees

Selle foto autor on Mana Kaasik (Tartu linn).

Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

Free laser beam image, public domain technology CC0 photo.

Konverents „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“

Eesti aukonsulid külastamas Delta keskust

Eesti aukonsulid külastasid Tartut ja Tartu Ülikooli