Autor:
Sirje Üprus

Tartu Ülikooli külastasid Jaapani Yamaguchi Ülikooli ja linna esindajad

14.–16. maini külastas Tartut ja Tartu Ülikooli Jaapanist Yamaguchist pärit delegatsioon, et õppida Tartu Ülikooli kogemustest peagi Yamaguchi Ülikooli juurde loodava tervisetehnoloogiate innovatsioonikompleksi rajamiseks. Samuti arutati koostöövõimalusi tervisetehnoloogia arendamiseks ja üliõpilasvahetuse alustamiseks. 

Teisipäeval külastati Delta keskust, kus tutvuti sealsete uurimisrühmade töö ja teadusmahukate ettevõtetega. Professor Jaak Vilo tutvustas külalistele Delta keskust, selle saamislugu ja disaini printsiipe ning arvutiteaduse instituudi tegemisi. Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse eelinkubatsiooni juht Triinu Lööve rääkis UniTartu Venturesi uudsest intellektuaalomandi investeerimise loogikast ning sellest, kuidas toetatakse ülikoolis ettevõtete loomist. Teaduspõhist ettevõtlust soodustavat tegevust tutvustas Tartu Teaduspark. 

Kolmapäeval külastas delegatsioon kliinikumi ning kohtus sealse juhtkonna ja genoomika instituudi direktori Mait Metspaluga. Seejärel vesteldi rektor Toomas Asseriga koostöö tihendamisest ning Jaapani delegatsioon väljendas soovi võtta eeskuju Delta keskuse eduloost. 

Neljapäeval, 16. mail kohtuti linnavalitsuse ja linna ettevõtluse arengu osakonna esindajatega, misjärel suunduti ülikooli peahoonesse, et rääkida rahvusvahelise koostöö ja protokolli osakonna esindajatega õpi- ja teadlasrände alustamise võimalustest. 

Delegatsiooni kuulusid Yamaguchi linna, ülikooli ja kohaliku tervishoiuettevõtte Seirankai Social Welfare Corporation esindajad. Yamaguchi delegatsioon külastas Tartut ka 2022. aastal. Pikaajalise eeltöö tulemusena planeeritakse ka järgmisel aastal Tartu visiiti, kus osalevad Yamaguchi linnapea, Yamaguchi Ülikooli rektor ja meditsiini instituudi juht.  

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Startup Day Pitching Stage

Tartu Ülikool kummutab Startup Dayl süvatehnoloogia ettevõtlusega seotud müüte

ITD juhendnöörid header

Valminud on teadusaladeülese ja -vahelise koostöö juhend teadlastele