Autor:
Grete Lepp

Tartu Ülikooli Sihtasutust asub juhtima Leelo Muru

Tartu Ülikooli Sihtasutuse uueks juhatajaks saab alates 7. novembrist Leelo Muru, kes on varem töötanud personalijuhina FC Norge AS-is ja Eesti Teadusagentuuris ning juhtinud aastatel 1995–2000 Tartu Ülikooli personaliosakonda. Muru toob sihtasutusse kaasa suured kogemused inimeste arendamise, organisatsioonikultuuri kujundamise ja strateegilise juhtimisega.

Leelo Muru näeb sihtasutuse juhina häid võimalusi, kuidas toetada alma mater’i arengut. Tema sõnul on sihtasutuse jätkusuutliku kasvu tagamiseks oluline edendada tugevaid ja usaldusväärseid suhteid nii annetajate kui ka toetusesaajatega. Ta plaanib suurendada sihtasutuse tuntust ja leida erinevaid viise, kuidas ülikoolile toeks olla. Eesmärk on muuta akadeemilise järelkasvu ja ülikooli toetamine akadeemilises kogukonnas ja vilistlaste seas iseenesestmõistetavaks. „Tõhusas partnerluses sihtasutuse nõukogu ja ülikooliga soovin aidata kaasa sellele, et ülikooli toetamine oleks meile kõigile heaks tavaks,“ lisas Leelo Muru.

Sihtasutuse nõukogu esimees Andres Sutt avaldas heameelt selle üle, et Leelo Muru on sihtasutuse juhataja rolli enda kanda võtnud. „Tema pikaajaline kogemus personalijuhina, lai kontaktvõrgustik nii era- kui ka avalikus sektoris ning Tartu Ülikooli tundmine loovad väga head eeldused toetajate ringi suurendamiseks ja fondide mahu kasvatamiseks. Nii saame olla toeks Eesti rahvusülikooli andekatele üliõpilastele, õppejõududele ja teadlastele,“ ütles Sutt.

Leelo Muru võtab teatepulga üle Katriin Fisch-Uibopuult, kes on sihtasutust edukalt juhtinud alates 2021. aastast ja teinud silmapaistvat tööd. Esiletõstmist väärivad näiteks Sirje Karise liitumine sihtasutuse patroonina 2022. aastal, annetajate keskmise arvu kuuekordistumine ja annetuste keskmise mahu kahekordistumine. „Soovin tänada Katriini sihtasutuse vedamise eest. Ta on loonud tugeva hüppelaua sihtasutuse kasvuks ja Leelo saab siit kindlalt edasi minna.“

Tartu Ülikooli Sihtasutus on loodud 1997. aastal eesmärgiga toetada Tartu Ülikooli arengut, edendades haridust, teadust ja innovatsiooni ning olles sillaks ülikooli ja ühiskonna vahel.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tudengid

Tartu Ülikool pälvis vaimse tervise hõbemärgise

Tartu Ülikooli kruus

Tartu Ülikool on ka tänavu esindatud tippülikoolide edetabelis

Eelarve kavand 2025

Tartu Ülikooli 2025. aasta eelarve ja eelarve kaaskiri.