Autor:
Katrin Käis

Teerajajate alleele lisati Tartu Ülikooli kahe teeneka töötaja jalajäljed

Tasku keskuse kõrval looklevale Tartu Teerajajate alleele lisati ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna emeriitprofessori Hele Everausi ja Tartu Ülikooli raamatukogu direktori Krista Aru pronksist jalajäljed.

Igal aastal lisatakse Tartu Teerajajate alleele kahed jalajäljed. Tänavu valis Teerajajate allee žürii 31 kandidaadi seast välja ühe teerajaja ja pani rahvahääletusele neli kandidaati. Žürii soosingu sai Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna emeriitprofessor Hele Everaus. Rahvahääletusele esitati Tartu Ülikooli raamatukogu direktor, ajakirjandusloolane ja museoloog Krista Aru, Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas, teaduskeskuse Ahhaa juht Andres Juur ja AS-i Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits. Rahvahääletusel osales üle 4400 inimese ja selle võitis Krista Aru.

2010. aastal loodud Tartu Teerajajate allee eesmärk on tunnustada inimesi, kes on korda saatnud silmapaistva teo või panustanud märkimisväärselt Tartu linna või maakonna arengusse. Alleed täiendatakse järgmiste jalajälgedega 2024. aasta sügisel.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu preemiate laureaadid

Presidendi kultuurirahastu preemiad pälvisid Hedvig Tamman ja Liisa Rätsep