Autor:
Kristi Kerge

Uppsalas toimunud kohtumisel lepiti kokku Enlighti järgmise perioodi eesmärgid

22.–24. novembrini kohtusid Enlighti ülikoolide esindajad Uppsalas, et arutada läbi Enlighti järgmise projektiperioodi eesmärgid ja tegevusvaldkonnad. 

Kohtumisel osalenud õppeprorektor Aune Valgu sõnul on uue perioodi suur ja keerukas siht siduda Enlighti tegevust (õppeained või nende osad, õpiränne, ühised õppekavad, töötajate koolitused, teaduskoostöö) rohkem ülikoolide tavategevusega. „Eesmärk on see, et need jõuaksid enamate inimesteni ja oleksid kestvad. Kui eelmisel perioodil tehti palju põnevaid ühekordseid kursusi, õpiti tundma üksteise head praktikat, koostati juhendeid jne, siis nüüd peaks astuma sammu edasi. Vaja on leida viise, kuidas saaks Enlighti teiste ülikoolide hea kogemus ja koostöö meie igapäevaelu osaks,“ sõnas Valk. Ühtlasi märkis õppeprorektor positiivset asjaolu, et Enlighti esimese perioodi jooksul kasvas Tartu Ülikooli üliõpilaste õpiränne Enlighti ülikoolidese kolme aastaga neli korda. „Kindlasti loodame, et see kasv jätkub.“ 

Projekti senisele viiele põhivaldkonnale lisandus kuuendana kultuur ja loovus, mis pakub rohkem võimalusi ja ühenduspunkte erinevate erialade õpetajatele, õppijatele ja teadlastele. 

Teised viis Enlighti põhivaldkonda on

  1. tervishoid ja heaolu, 
  2. digitaalsed lahendused ja digiteerimise mõju, 
  3. kliimamuutus, 
  4. energia ja ringmajandus, 
  5. võrdsus. 

Alates uuest projektiperioodist kuulub Enlighti võrgustikku kümme Euroopa teadusülikooli: Baskimaa Ülikool, Berni Ülikool (uue partnerina), Bordeaux’ Ülikool, Bratislava Comeniuse Ülikool, Galway Ülikool, Genti Ülikool, Groningeni Ülikool, Göttingeni Ülikool, Tartu Ülikool ja Uppsala Ülikool. Uus periood algas tänavu 1. novembril ja kestab neli aastat. 

Image
Koosolek Uppsalas
Enlighti logo

Mis on Enlight? Võrgustiku võimalused ülikooliperele

Tartu Ülikooli ja SEB esindajad Tartu Ülikoolis

Ülikooli juhtkonna esindajad kohtusid SEB panga Eesti ja Baltikumi juhtidega

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle