Author:
Tartu 2024, Mana Kaasik

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Tartu koos Lõuna-Eestiga on 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn, mille kunstiline idee on Ellujäämise Kunstid.

Ellujäämise Kunstid on Tartu tulevikunägemus, mis väärtustab senisest enam loodust inimsuses, inimsust kunstides, kunste Euroopas ja Euroopat maailmas. Kõik selleks, et ellu jääksid nii planeet kui inimene. Kultuuripealinna protsess on Tartu ja Lõuna-Eesti jaoks oluline, sest nii kunstid, haridus kui ettevõtlus peavad julgema esitada suuri inimlikke küsimusi, mis ei kao maailmast kuhugi.

Neli kõige olulisemat Ellujäämise Kunsti, mis väljenduvad Tartu 2024 programmis, on omapärasus, jätkusuutlikkus, ärksameelsus ja koosloovus.

Tartu Ülikool toetab kultuuripealinna väärtusi ja juhib mitmeid programmi kuuluvaid projekte.

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival paneb Sind märkama elurikkust meie ümber. Me süveneme looduse ja kultuuri seostesse linnaruumis ning naudime loodusest inspireeritud loomingut.

Korraldaja: Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Loe lähemalt
 

Pärandusfestival

UNESCO pärandilinn Viljandi näitab, et pärand parandab: festivalil arutatakse, kuidas rahvakultuuri teadmised aitavad leida säästlikke lahendusi majandus- ja keskkonnaprobleemidele ning huvilised saavad ka ise pärandoskusi õppida. 

Korraldaja: Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Loe lähemalt

 

Suudlev Tartu 

See on inimliku hoolivuse ja lugupidamise algatus, mis koosneb haridusprogrammist, kontsertlavastusest ning enneolematust ühissuudlusest. Me räägime asjadest lihtsalt ja ausalt ning pakume suurepärast meelelahutust. 

Korraldaja: Tartu Üliõpilasmaja

Loe lähemalt

 

Tartu Maailmaülikool

See on kogukonna-akadeemiate sari. Neis inspireerivad üksteist ja parandavad maailma Lõuna-Eesti aktiivsed kogukonnad ning maailma tippteadlased ja -kultuuritegelased. Sul on võimalus otsida koos teiste ärksameelsetega lahendusi globaalsetele probleemidele lokaalselt ja vastupidi. 

Korraldaja: Tartu Ülikooli eetikakeskus

Loe lähemalt

 

Toomemäe taasavamine

Tartu linna keskne koht Toomemägi ärkab ellu valguse, kultuuri ja teaduste kaasabil. Saad seal jalutada toomkiriku varemete vahel ning silmata terviklikku valguslahendust. Sa koged Toomemäel üllatavaid installatsioone, mis tutvustavad Tartu Ülikooli kultuuripärandit. Toomemägi on väärt avastamist. 

Korraldaja: Tartu Ülikooli muuseum

Loe lähemalt

 

#koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Aparaaditehases toimub seikluslik perepäev ööliblikate ja pärimusmuusika saatel

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Urmas Kõljalg ja Jüri Sild tutvustavad botaanikaaia väliekspositsiooni põnevamaid aardeid

#kultuur #teadus
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Tartu Ülikooli botaanikaaia 220aastane ajalugu rullub lahti näitusel „Roheline varakamber“