Otsi uudist

6. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #tudengile
  • #ülikoolist
  • uudis
Pedagoogiamet ei olnud kogu kooliaja Tallinna Kunstigümnaasiumis käinud Brigitta esimene valik. Algul kultuuri- ja suhtekorraldusest huvitunud tüdrukut tabas õpetajaks õppimise tuhin gümnaasiumi lõpus. Brigitta kandideeris ka Tallinna Ülikooli, kuid valis Tartu, kuna siin sai ta ühendada oma kaks suurt huvi: õppida õpetajaks ning valida kõrvalerialaks eesti keele ja kirjanduse.
  • #sisseastumine
  • uudis
Algoritmid ja filtrid otsustavad, millist teavet inimesele näidata.
  • #valdkonnast
  • uudis
26. aprillil arutleti kõrghariduse rahastamise pikaajalise plaani väljatöötamise üle.
  • #juhtimine
  • #koostöö
  • #ülikoolist
  • uudis
Euroopa päeva konverents Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis.
  • #Tartu2024
  • #tudengile
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
Õpipäevik edendab kriitilist mõtlemist ja õpitu sügavamat mõistmist, selgus Eesti ja Soome teadlaste uuest uuringust.
  • uudis
Ka vanemaealine suudab selgeks saada uue keele või uisutamise, kuid oluline on siinkohal motivatsioon, kirjutab Novaator.
  • #täiendusõpe
Ilmus EHA uus number.
  • #õpetamine
  • uudis
Kaks geeni mõjutavad üheskoos enam kui neljandiku praegu müügil olevate ravimite lagundamise kiirust. Inimeste geneetiliste eripäradega arvestamisest tõuseks kasu ka argimeditsiinis.
  • meist mujal
Nii Eestist kui ka Ida-Euroopa lauskmaalt laiemalt leitud luudest eraldatud DNA aitab anda ühtaegu eestlaste rahvusmüütidele teadusliku aluse kui ka mõista paremini siinsete elanike haigestumisriske.
  • meist mujal
6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.
  • #kultuur
  • uudis
„Mind ajendas kirjutama soov müüte murda ning julgustama kõiki inimesi oma mugavustsoonist välja tulema ja ette võtma üks äge teekond, mille nimeks on tööletulek Ida-Virumaale,“ kirjutas täna Postimehes Piret Kärtner
  • meist mujal
Ajaloo magistriõppe infotund toimub 29. mail.
  • #sisseastumine
  • uudis
Cambridge'i Ülikooli professor David Reynolds esitleb 3. mail raamatut Churchillist.
  • uudis
17.–18. mail toimub Tartu Keskpargis Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 raames esimest korda Tartu [eel]arvamusfestival.
  • #Tartu2024
  • uudis
Maa-ameti geoportaalis on võimalik vaadata valgustusaja kartograafi Ludwig August Mellini Liivimaa atlast 18. sajandi lõpu Eestist.
  • #andmebaasid
  • uudis
2. mail toimub arutelusarja avaüritus, mille keskmes on küsimus „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“
  • #kestlikkus
  • uudis
Aprillis vestis Lauri Räppile oma õpingutest ja seiklustest näitleja Anne Veesaar.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated