Lapse loovuse, mängu ja aktiivsuse toetamine igapäevases õpi- ja kasvukeskkonnas

Toimumise aeg
Maht
1.25 EAP (32 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
tasuta
Õppejõud
Marge Kimmel
Evelin Sarapuu
Õppekava rühm
Koolieelikute õpetajate koolitus
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Kursuse eesmärk on toetada lasteaias õpetajat abistavate töötajate aktiivsete ja loovust toetavate õppemeetodite kasutamise oskust.
Selleks mõtestame õpetajat abistava töötaja rolli õpetaja toetamisel ja koostöös õpetajaga laste arenguga seotud vajaduste jälgimisel.
Toetame kursusel osalejate
- arusaama nüüdisaegsest õpikäsitusest;
- suhtlemis- ja koostööoskusi;
- oskusi turvalise, eakohase, mängulise ja arendava kasvukeskkonna loomisest.
Sihtrühm:
Pedagoogilise hariduseta, vähemalt keskharidust omavad õpetajaid abistavad töötajad koolieelses lasteasutuses.
Kursuse õpiväljundid:
Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:
- on teadlik nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtetest;
- oskab koostöös õpetajaga luua turvalise, mängulise ja arengut toetava kasvukeskkonna;
- on mõtestanud enda rolli õpetaja abistamisel;
- kavandab ja koostöös õpetajaga viib valitud teemal läbi õppemängu.
Õpingute alustamise tingimused:
Kuulumine sihtrühma
Õppejõud:
Marge Kimmel - MA (koolieelse lasteasutuse pedagoog)
Evelin Sarapuu - MA (klassiõpetaja)
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Õpikäsitus- mida tähendab nüüdisaegne õpikäsitus?
Lapse üldoskuste areng
8 Marge Kimmel
2. Lasteaia külastus:
Meeskonnatöö rühmas
Mäng kui õppimise toetaja
Kuidas keskkond toetab lapse õppimist?
8 Evelin Sarapuu
3. Iseseisev töö "Õppemängu koostamine" 8 Marge Kimmel, Evelin Sarapuu
4. Oma mängu esitlus ja refleksioon 8 Marge Kimmel, Evelin Sarapuu

Hinnainfo:
Koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI).
Kursuse hind on 312 eurot ja see tasutakse kursuse lõpetaja eest ESF VÕTI vahenditest.
Tulenevalt rahastusreeglitest edastatakse tasuta kursustel osalejate andmed Statistikaametile, kellel on õigus küsida 6 kuud peale kursuse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.
Registreerudes koolitusele annate loa oma andmete edastamiseks Statistikaametile ja kinnitate, et kuulute sihtrühma ning osalete koolitusel selle läbimiseks nõutud mahus (võib lisada väljavõtte lõpetamise tingimustest).
Toimumiskoha info:
Tartu linn Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut (Jakobi 5, Tartu)
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Koolituse toimumise kuupäevad: 22.10, 23.10, 08.11.2024
Nõuded lõpetamiseks:
Kursuse õpiväljundite saavutamine, osalemine õppes vähemalt kahel õppepäeval ja iseseisvate ülesannete arvestuslik sooritamine.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Vastavalt juhendile iseseisvate individuaalsete ülesannete arvestuslik sooritamine:
- õppemängu koostamine ja analüüs;
- eneserefleksiooni koostamine lähtudes õpetajat abistavast rollidest.
Hindamiskriteeriumid:
Hindamine toimub sõnalise hindamisskaala alusel arvestatud/mittearvestatud.
Väljastatav dokument:
tunnistus
Täiendav info:
Anni Vallsalu, anni.vallsalu@ut.ee, +372 +372 737 6449
Programmi kood:
SVHI.TK.689
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 09.08.2024 - 31.01.2025 Maht: 17 EAP (442 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 03.10.2024 - 17.04.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 19.11.2024 - 21.03.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 27.09.2024 - 25.04.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 09.10.2024 - 24.10.2024 Maht: 2 EAP (52 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele