Ühiskondlik pädevus loovates linnades: Kuidas digitaalsed uuendused aitavad kaasa kestvatele demokraatiatele (e-valimised)

Toimumise aeg
Maht
2 EAP (52 tundi)
Õppetöö vorm
veebiõpe
Toimumiskoht
Veebis
Hind
tasuta
Õppejõud
Vincentius Martinus Franciscus Homburg
Õppekava rühm
Poliitikateadus ja kodanikuõpetus
Õppekeel
Inglise
Eesmärk:
Kursuse eesmärk on anda ülevaade e-hääletamise tausta ja viimaste muutuste kohta Eestis ning parandada üliõpilaste uurimisoskusi, tutvustades ja arutledes kontseptuaalsete ja (kvantitatiivsete) empiiriliste uuringute, internetihääletamise leviku ja mõjude üle Eesti valijaskonna seas.
Sihtrühm:
BA/MA/PhD tudengid sotsiaalteadustes, politoloogias, avalikus halduses, infosüsteemides
Kursuse õpiväljundid:
Pärast kursuse läbimist oskavad üliõpilased:
-kirjeldada internetihääletamise tausta ja rakendamist Eesti e-valitsemise / Eesti kui digiühiskonna kontekstis;
-määratleda ja luua indikaatorid internetihääletamise leviku ja mõju hindamiseks;
-kavandada uurimisprojekte, millega selgitatakse internetihääletamise levikut ja mõju; ning
-tõlgendada internetihääletamise uuringute tulemusi ja tõlkida need tulemused poliitilisteks soovitusteks seoses internetihääletamise võimalike kasutusvõimalustega.
Õpingute alustamise tingimused:
Osalejatelt eeldatakse edasijõudnud bakalaureuse- või magistritaseme arusaamist sotsiaalteaduste teooriatest demokraatia, avaliku organisatsiooni ja politoloogia valdkonnas ning oskusi kvantitatiivsete andmete analüüsis (täpsemalt mitmekordse regressiooni tehnikates).
Õppejõud:
Vincentius Martinus Franciscus Homburg - Vincent Homburg on e-valitsemise professor.
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Internet voting (introduction, context and core concepts)
Adoption rate and use of internet voting
17 Vincentius Martinus Franciscus Homburg
2. Impact of internet voting
Behavioural aspects of internet voting
17 Vincentius Martinus Franciscus Homburg
3. Trust and distrust in internet voting
Internet voting in Estonia: Estonian exceptionalism?
18 Vincentius Martinus Franciscus Homburg

Hinnainfo:
Kursus on tasuta osalejatele, kes osalesid SVJS.TK.069-s.
Toimumiskoha info:
Kursus toimub Moodle'i keskkonnas. Kursus on kavandatud kolme järjestikuse nädala jooksul. Igal nädalal peavad tudengid vaatama lühivideoid (asünkroonselt) ja lugema kaks teadusartiklit internetihääletuse leviku ja mõju kohta. Igal nädalal toimub Zoomis veebitund (sünkroonselt), kus tudengitel on võimalus esitada küsimusi ning arutada uurimistööde kujunduse ja tulemuste üksikasju. Igal nädalal toimub eksam (1. ja 2. nädal: veebipõhine valikvastustega test, 3. nädal: kogu kursuse suuline eksamineerimine juhendaja poolt).
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub täiendõppeprogrammi läbiviimiseks sobival e-õppe platformil (Moodle), mis eeldab üliõpilaste digioskusi.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Käesolev kursus on 2 EAP mahus lisa suveülikooli kursusele ja keskendub internetihääletamise praktikatele ja mõjudele Eestis. Eesti on ainus riik maailmas, kus on 19. aasta jooksul (2005 - tänase päevani) järjepidevalt (posti teel ja jaoskonnas hääletamise kõrval) toimunud valimistel ka e-hääletamine. Üks politoloogide poolt kõige sagedamini esitatud küsimusi on, kuidas internetihääletamine toimib ja millised on selle mõjud inimeste valimiskäitumisele. Käesoleval veebipõhisel kursusel antakse neile (ja muudele) küsimustele vastused, esitades ja arutledes empiiriliste uuringute tulemuste üle (mis põhinevad logianalüüsidel ja küsitlustel).

Kursus keskendub internetihääletamise tagamaadele ja rakendamisele Eestis ning käsitleb kvantitatiivseid uuringuid internetihääletamise leviku ja mõju kohta Eestis.
Nõuded lõpetamiseks:
Üliõpilased peavad saama vähemalt 33% nii valikvastustega kui ka suulisel eksamil. Iga eksami minimaalne hinne on E.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristav (A, B, C, D, E, F, mi)
Hindamismeetodid:
Hindamismeetod koosneb järgmistest osadest:
-Valikvastustega eksamid (67% lõplikust hindest)
-Suuline eksam (33% lõplikust hindest)"
Hindamiskriteeriumid:
Väljastatav dokument:
tunnistus
Täiendav info:
Kerli Klock, kerli.klock@ut.ee, +372 +372 737 5937
Programmi kood:
SVJS.TK.070
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.01.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 21.10.2024 - 31.05.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 28.08.2024 - 28.08.2024 Maht: 0.25 EAP (6 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 15.08.2024 - 15.08.2024 Maht: 0.25 EAP (7 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele