Hägusate andmete analüüs majanduses ja ärijuhtimises

-

Toimumise aeg
Maht
12 EAP (312 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
1440 EUR
Õppejõud
Akadeemiline tipptase (professor) koos praktilise kogemusega vastavate analüüside läbiviimisel erinevates valdkondades.
Õppekava rühm
Majandusteadus
Õppekeel
Inglise
Eesmärk:
Ärijuhtimises ja majanduses kasutatavad andmed ei ole väga sageli täpsed arvud, vektorid või kategooriad. Reaalsed andmed on sageli "hägused", nt. elukvaliteedi näitajad, keskkonnanäitajaid, aga ka bioloogilised, meditsiini-, sotsioloogilised ja majandusandmed. Paljud praktilised otsused nõuavad aga selliste mitmetähenduslike, ebatäpsete või subjektiivsete andmete analüüsi (nt turundus-, logistika- ja juhtimisotsused ettevõtetes ja organisatsioonides, kuid ka politikate kujundamise otsused). Programm pakub põhjalikku ülevaadet meetoditest, tarkvarast ja praktilistest rakendustest seesuguste andmete analüüsiks. Julgustame õppijaid kasutama programmis oma andmestikke, mida juhendaja aitab praktilise projektina analüüsida programmi käigus.
Sihtrühm:
Programm sobib analüütikutele, konsultantidele, analüüsitehnikate valdamist vajavatele ametnikele (nt avaliku sektori teemajuhid), magistrandidele, kellel peab eelnevalt olema saavutatud bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase, doktorantidele. Eelnevate statistika- või ökonomeetriateadmiste olemasolu ei ole nõutav.
Kursuse õpiväljundid:
See programm annab ülevaate hägusate andmete problemaatika teoreetilistest alustest ja praktikas rakendatud uutest meetoditest kaasaegse juhtimise, tootmise ja laiemate majandusprobleemide käsitlemisel. Häguste andmete modelleerimine on väga vajalik just praktilise lahendamise kontekstis nii majandusanalüüsi, turunduse, logistika, juhtimise valdkondades. Programmi eesmärk on vastavate analüüsiks kasutatavate tarkvarade võimaluste tutvustamine, et anda praktikutele ja üliõpilastele, sh magistrantidele ja doktorantidele võimalus õppida hägusate andmete hulgateooria põhitõdesid ja praktilisi oskusi hägusate andmete modelleerimise alal. Seega on peamised õpiväljundid programmi edukal läbimisel:
1. Hägusandmete analüüsioskus praktiliste rakenduste väljatöötamiseks;
2. Hägusloogika lähenemisviisidel põhinevate rakenduslike arvutiotsuste tegemise mudelite loomise oskused;
3. Eritarkvara kasutamise oskused erinevate juhtimis-, turundus-, äri- ja majandusülesannete täitmisel.
Õpingute alustamise tingimused:
Õpingute alustamise eelduseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase. Mikrokraadiprogramm toimub inglise keeles. Inglise keele oskus tasemel B2 on nõutav. Programmile registreerumine toimub lühikese motivatsioonikirja alusel.
Õppejõud:
Akadeemiline tipptase (professor) koos praktilise kogemusega vastavate analüüside läbiviimisel erinevates valdkondades.
Toimumiskoha info:
Tartu linn Programm toimub sessioonõppes Tartus Delta majas koos veebitoega Moodle keskkonnas. Sessioonõppes õppetöö toimub kombineeritud videoloengute ja veebiseminaride abil, mida toetavad iseseisvad lugemised ja ülesanded Moodle keskkonnas.
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Soovitav on kursusel osaleda oma sülearvutiga, kuid vajadusel saame kasutada ka kohalikku arvutiklassi. Exceli lisamooduli kasutamine on keerulisem neil, kelle seadmetes ei ole Windowsi. Eritarkvara on kursuse korraldaja poolt.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Programm koosneb kahest õppeainest. Sügissemestril toimub õppeaine SVMJ.08.020 Sissejuhatus hägusate hulkade käsitlusse: analüüs, süsteemid ja rakendused (6 EAP), kevadsemestril SVMJ.08.021 Hägusate andmete spetsiifilised rakendused ja praktiline koolitus (6 EAP).
Nõuded lõpetamiseks:
Vastavalt ainete läbimise tingimustele. Mikrokraadiprogrammi tunnistuse saamiseks on vaja edukalt läbida 100% ained kogumahuga 12 EAP.
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Ei
Registreerimise lisainfo:
Vastuvõtu aluseks on 1) bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ning 2) motivatsioonikirja esitamine.

Lühikese motivatsioonikirja palume sisestada palume sisestada kursusele registreerumisel väljale "täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega". Palume tuua seal välja oma hariduslik ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.

Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, siis on vajalik esitada haridust tõendav dokument. Haridust tõendava dokumendi palume saata aadressil kersti.kurri@ut.ee kursusele registreerumise tähtajaks.
Registreerumise tähtaeg:
21.08.2024
Täiendav info:
Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, +372 +372 737 6313
Programmi kood:
SVMJ.TK.063
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090
+372 737 6213

Samas õppevaldkonnas on algamas veel


Toimumise aeg: 22.08.2024 - 22.08.2024 Maht: 0.5 EAP (12 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 30.08.2024 - 31.08.2025 Maht: 60 EAP (1560 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 29.06.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 30.08.2024 - 31.08.2025 Maht: 60 EAP (1560 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 29.06.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
06.10.2021
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
10.04.2024
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
22.01.2024
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
27.11.2023