Turismi- ja hotelliettevõtlus

Rakenduskõrgharidusõpe

12. juuni

Algab avalduste vastuvõtt

26. juuni

Lõpeb avalduste vastuvõtt

12. juuli

Esimesed vastuvõtuotsused

2. september

Õppeaasta algus
Õppeaste
rakenduskõrgharidusõpe
Õppekeel
eesti keel
Õpingute kestus ja maht
3 aastat , 180 EAP
Õppetöö vorm
päevaõpe, sessioonõpe
Toimumiskoht
Pärnu
Õppekohtade arv
päevaõppes 30, sessioonõppes 37
Õppetasu
tasuta

Tööturul hinnatud turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava annab laiapõhilised majandusteadmised, et saaksid rajada (turismi)ettevõtte. Kolme praktika käigus saad turismivaldkonna töökogemuse nii Eestis kui ka välismaal. Õpe pakub rohkesti võimalusi teha meeskonnatööd ja lahendada praktilisi ülesandeid. 

„Olen väga rahul, et tänu Pärnu kolledžis omandatud teadmistele oskan mõelda kui turismiasjaline. Ka igapäevaelus pööran nüüd kohalikule turismielule rohkem tähelepanu ning oskan seda analüüsida.“ 

Kadri Koor, vilistlane, Kuoni Tumlare’i tour coordinator

Kolmeaastase õppe võid läbida kas päeva- või sessioonõppes. Sessioonõppes toimub õppetöö kord kuus kuni viiel järjestikusel päeval ja hõlmab ka nädalalõppu. 

Sa arendad turismivaldkonnas olulisi üldoskusi, mille seas on kliendikeskne mõttelaad, ettevõtlikkus, analüüsioskus, disainmõtlemine, meeskonnatöö (sh virtuaalne koostöö), võõrkeelte ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia oskused. Erialaainetes omandad nii turismigeograafia teadmised kui ka sündmuskorralduse oskused, õpid arendama turismiteenuseid ja suunama tööprotsesse. 

Olulise osa õppest moodustab praktiliste juhtumite lahendamine õppeülesannetena, aga ka turismiorganisatsioonides. Nende vajadustest tulenevaid juhtumeid lahendavad üliõpilased lisaks lõputööna siis, kui õpivad uurimis- ja arendustöö põhimõtteid. 

Sa asud õppima Tartu Ülikooli ja välisülikoolide tunnustatud õppejõudude ning kogenud turismiekspertide toel. 

Meie üliõpilastel on võimalik osaleda põnevatel õppereisidel ja käia praktikal nii Eestis kui ka välismaal.  

Image
tudengid

Õppekava versioon:

See on õppekava viimati kinnitatud ülesehitus. Järgmise õppeaasta versioon sisestatakse õppeinfosüsteemi hiljemalt 15. aprilliks. Õppekava tähtsamatest muudatustest antakse eelnevalt teada siin veebilehel.
Rohkem infot: ÕIS

Pärnu on õppimiseks suurepärane koht. Pärnu kolledžil on linna rannarajooni kesklinnapoolses osas nüüdisaegne ja huvitavas stiilis õppehoone ning tipptasemel raamatukogu. Pärnumaal on väga palju turismiettevõtteid ja spaasid, mis on parim õpikeskkond.  

Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva. Üliõpilastel on võimalus ise üritusi korraldada, sest nende algatus ja uued ideed on alati oodatud.  

Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.  

Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad. 

Image
tudengid rannas

Hemingway kirjapandud mõtet „Igast käidavamast lõunamere jahisadamast võite te leida vähemalt kaks päikesest põlenud ja soolast pleegitatud juustega eestlast“ võib laiendada turismiõppurite kohta, sest suuremas osas Eesti turismiorganisatsioonides töötab vähemalt üks meie vilistlane. 

Nad on leidnud rakendust ettevõtetes ja avalikus sektoris ning omandatud haridus aitab saada edukalt hakkama ka rahvusvahelisel tööturul, samuti rajada turismiettevõte. 

Su võimalikud töökohad on näiteks turismiettevõtte teenindus-, turundus- või vastuvõtujuht, sihtkoha arendaja, turismispetsialist era-, riigi- või mittetulundussektoris, ürituste korraldaja, giid, turismiturunduse spetsialist, turismiettevõtja ning reisikonsultant või -esindaja.  

Kandideerimiseks peab sul olema
 

Vastuvõtutingimused 


Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%). 

Lisapunktid antakse Eestis keskhariduse kuld- või hõbemedaliga või kutsekeskhariduse kiitusega lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta

Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Vastuvõtu tagab 80-punktise lävendi ületamine. Ülejäänud õppekohad täidetakse pingerea alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66. 
 

Erialakatse
 

 2.–4. juulil 2024 Pärnus aadressil Ringi 35 ruumides 113 ja 115

Erialakatse toimub suulise intervjuu vormis.

Erialakatse eesmärk on hinnata üliõpilaskandidaadi sobivust ja motiveeritust rakenduskõrgharidusõppeks turismi- ja hotelliettevõtluse õppekaval.

Erialakatse koosneb neljast osast:

  1. Teadmised nii Eesti kui maailma aktuaalsetest teemadest
    Hinnatakse üliõpilaskandidaadi üldist informeeritust kaasaja ühiskondlikest ja turismivaldkonna küsimustest.
  2. Loogika, loovus ja suhtlemisoskus
    Hinnatakse üliõpilaskandidaadi oskust arutleda etteantud teemadel ja lahendada (hüpoteetilisi) probleeme.
  3. Inglise keel
    Hinnatakse üliõpilaskandidaadi ingliskeelset väljendusoskust.
  4. Erialane motivatsioon ja eesti keel
    Hinnatakse üliõpilaskandidaadi erialavaliku põhjendusi, tema motivatsiooni ja analüüsioskust. Samuti hinnatakse eestikeelset väljendusoskust ning õigekeelsust.

Intervjuu ühe kandidaadiga kestab umbes 15 minutit. Eksamiks ettevalmistumisel on abiks Eesti peamiste meediakanalite regulaarne jälgimine, et olla kursis aktuaalsete ühiskondlike ja sotsiaalsete teemadega.
 

Hindamine

Erialakatset hinnatakse 100 punkti süsteemis, hinne kujuneb järgmiselt:

  1. teadmised nii Eesti kui maailma teemadest (üldine informeeritus) – kuni 10 punkti;
  2. loogika, loovus ja suhtlemisoskus, arutlus- ja probleemilahendusoskus – kuni 30 punkti;
  3. inglise keel (ingliskeelne väljendusoskus) – kuni 10 punkti;
  4. erialane motivatsioon ja eesti keel (erialavaliku põhjendused ja motivatsioon ning eestikeelne õigekeelsus ja väljendusoskus) – kuni 50 punkti.

Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66,0.


Eritingimusel kandideerimine


Turismi- ja hotelliettevõtlus õppekavale võetakse lisaks üldistel eritingimustel kandideerijatele eritingimusel vastu ka kandidaadid, kes on 

  • sooritanud akadeemilise testi vähemalt 65 punktile.

NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.

Tule tudengivarjuks

Tutvu muudatustega tasuta õppimise korralduses

Video „Miks valida turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava?“ (Tanel Talve, vilistlane, maaturismi edendaja ja kogukonna eestvedaja)

Urve Tammann
õppekorralduse peaspetsialist
445 0547 
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
737 5625

Turism on taas tõusuteel, majutusettevõtete külastus kasvas 300%

#sisseastumine
Rahvusvahelise teenusedisaini päeva puhul toimub 1. juunil kella 11 Pärnu kolledžis „Teenusedsaini päev", kus toimub ka Pärnu kolledži „Teenuste disaini ja juhtimise" magistriõppekava infotund.
09.05.2024
#sisseastumine
Valmistume koos Pärnu kolledžisse õppima tulekuks! Pärnu kolledži õppekavade infotundides räägitakse täpsemalt õppekavade sisust, tutvustatakse sisseastumistingimusi ning osalejatel on võimalik küsida õppetöö ning õppekava kohta küsimusi õppekava programmijuhilt.
03.05.2024
#tudengile #õppimine #sisseastumine
Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekava infoõhtu toimub 14. mail algusega kell 16.00
23.04.2024
#sisseastumine
Info Tartu Ülikooli eesti keele B2-taseme testi kohta.
19.04.2024