„Olen väga rahul, et tänu Pärnu kolledžis omandatud teadmistele oskan mõelda kui turismiasjaline. Ka igapäevaelus pööran nüüd kohalikule turismielule rohkem tähelepanu ning oskan seda analüüsida.“
Sa arendad turismivaldkonnas olulisi üldoskusi, mille seas on kliendikeskne mõttelaad, ettevõtlikkus, analüüsioskus, disainmõtlemine, meeskonnatöö (sh virtuaalne koostöö), võõrkeelte ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia oskused. Erialaainetes omandad nii turismigeograafia teadmised kui ka sündmuskorralduse oskused, õpid arendama turismiteenuseid ja suunama tööprotsesse.
Olulise osa õppest moodustab praktiliste juhtumite lahendamine õppeülesannetena, aga ka turismiorganisatsioonides. Nende vajadustest tulenevaid juhtumeid lahendavad üliõpilased lisaks lõputööna siis, kui õpivad uurimis- ja arendustöö põhimõtteid.
Sa asud õppima Tartu Ülikooli ja välisülikoolide tunnustatud õppejõudude ning kogenud turismiekspertide toel.
Meie üliõpilastel on võimalik osaleda põnevatel õppereisidel ja käia praktikal nii Eestis kui ka välismaal.
Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva. Üliõpilastel on võimalus ise üritusi korraldada, sest nende algatus ja uued ideed on alati oodatud.
Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.
Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad.
Hemingway kirjapandud mõtet „Igast käidavamast lõunamere jahisadamast võite te leida vähemalt kaks päikesest põlenud ja soolast pleegitatud juustega eestlast“ võib laiendada turismiõppurite kohta, sest suuremas osas Eesti turismiorganisatsioonides töötab vähemalt üks meie vilistlane.
Nad on leidnud rakendust ettevõtetes ja avalikus sektoris ning omandatud haridus aitab saada edukalt hakkama ka rahvusvahelisel tööturul, samuti rajada turismiettevõte.
Su võimalikud töökohad on näiteks turismiettevõtte teenindus-, turundus- või vastuvõtujuht, sihtkoha arendaja, turismispetsialist era-, riigi- või mittetulundussektoris, ürituste korraldaja, giid, turismiturunduse spetsialist, turismiettevõtja ning reisikonsultant või -esindaja.
Video „Miks valida turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava?“ (Tanel Talve, vilistlane, maaturismi edendaja ja kogukonna eestvedaja)