Autor:
Andres Tennus

24. märtsini saab kandideerida ülikooli teaduspõhiste iduettevõtete arenguprogrammi „Teadusest äriks!“ kevadvoorus

TÜ teaduspõhiste ettevõtete arenguprogrammi saavad sellest aastast kandideerida ka teiste Eesti kõrgkoolide teadlased – tingimuseks on vaid see, et meeskonnas peab olema üks TÜ-ga seotud teadlane või kraadiõppur. Kokku pakutakse osalejatele 10 000 euro väärtuses koolitusi ja mentorlust. 

Arenguprogramm „Teadusest äriks!“ algab kümme nädalat kestvate intensiivsete koolitustega. Seejärel saavad programmis osalejad kuni kolm aastat tuge ärinõustajatelt ja intellektuaalomandi ekspertidelt. 

Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus viib programmiga liitunud kokku Eestis tegutsevate äriinkubaatorite investorkogukondade ja rahvusvaheliste suurettevõtetega, kes toetavad teaduspõhiste iduettevõtete kiiremat arengut. 

Pärast arenguprogrammi lõppemist saab liikuda edasi Tartu Teaduspargi inkubaatoritesse, mis aitavad iduettevõtetel leida investoreid ja arendada meeskonda. Tartu Teaduspark on näiteks loonud ülikooli vajadustest lähtuva teaduspõhiste iduettevõtete inkubatsiooniprogrammi S2B Launchpad

Rohkem infot programmi kohta ja koolituste ajakava leiab veebiaadressilt https://ut.ee/et/hep. Kandideerimistaotluse saab esitada veebivormi kaudu. 

Tartu Ülikooli teadlased on aastate jooksul asutanud üle 60 oma uurimisvaldkonnaga seotud teaduspõhise ettevõtte. Need on aidanud avardada uurimissuundi ja pakkunud ühiskonnale suure lisandväärtusega tooteid ning teenuseid. Eelmisel aastal said ülikooli teadlaste iduettevõtted üle 10 miljoni euro investeeringuid. TÜ hargettevõtetes töötab kokku üle 700 inimese ja nende käive oli 2021. aastal enam kui 100 miljonit eurot. Esimene Tartu Ülikooli seni tegutsev teaduspõhine hargettevõte loodi 35 aastat tagasi.  

Tartu Ülikooli ja SEB esindajad Tartu Ülikoolis

Ülikooli juhtkonna esindajad kohtusid SEB panga Eesti ja Baltikumi juhtidega

Välkkõnevõistluse võitjad

Kütuseelemente arendava GaltTeci välkkõne tõi ettevõttele 100 000-eurose investeeringu

Better Medicine'i meeskond

Tartu Ülikool saab osaluse ettevõttes Better Medicine OÜ, kes diagnoosib tehisaru abil vähktõbe