Autor:
Maarja Roosi

Enlighti õpetamise ja õppimise konverents toimub sel aastal Tartus

30. aprillini on Tartu Ülikooli töötajatel ja üliõpilastel võimalik esitada oma teese ja muid ettepanekuid Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil osalemiseks. Konverents toimub 7.–9. oktoobrini 2024 Tartu Ülikoolis ning selle teema on innovatsioon ja loovus kõrghariduses.

Iga-aastasel Enlighti võrgustiku üritusel saavad osaleda õppejõud, programmijuhid, haridustehnoloogid, üliõpilased ja välispartnerid. Osalejad on kutsutud jagama oma kogemusi ja ideid, kuidas ühendada uuenduslikud õpetamis- ja õppimisviisid Enlighti hariduslike eesmärkidega.  

Teiste hulgas on ka Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased oodatud konverentsil esinema. Ettekannete teemadeks on loovuse ja innovatsiooni toetamine üliõpilaste aktiivse kaasamise kaudu, loovust ja innovatsiooni soosiva õpikeskkonna loomine, generatiivse tehisintellekti mõju loovusele, ühiskonna ootused loovale ülikoolile, loovuse ja innovatsiooni hindamise raskused ning läbikukkumise ja loova idee vaheline hägus piir.

Esineda võib nii ettekande kui ka posteresitlusega, samuti võib korraldada töötoa. Lisaks võib välja pakkuda teemasid, mida ümarlaual käsitleda. Kõik ettekanded ja töötoad toimuvad Tartu Ülikoolis kohapeal. Ettepanekuid oodatakse 30. aprillini ja neid saab esitada veebivormi kaudu.  

Konverentsile oodatakse kogu võrgustikust 200 osalejat, nende seas nii töötajaid kui ka üliõpilasi. Tartu Ülikoolist saab osaleda 20 inimest (sh ettekande ja töötoa tegijad ning kuulajad). Kuulajate registreerumine algab mais.

Loe rohkem konverentsi ja teeside kohta.  

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Tartu Ülikoolis toimub Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast

Värviline pilt kirjaga AOraamatukogu.

Ao- ja ööraamatukogu tulevad taas!