Autor:
Andero Kalju

Esmakursuslased on oodatud kandideerima programmi „Talendid Tartusse!“

Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal juba viiendat aastat programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele tavalisest mitmekesisemaid eneseteostus- ja õpivõimalusi.

Programmis saavad osaleda tulevased üliõpilased, kes on oma senisel haridusteel saavutanud suurepäraseid õpitulemusi ja seega juba omandanud ülikooliõpingute alguse väärsed teadmised.

Kandideerima oodatakse noori, kes plaanivad astuda sel aastal Tartu Ülikooli ja on gümnaasiumi jooksul osalenud Eesti olümpiaadide lõppvoorudes või rahvusvahelistel olümpiaadidel. Programmiga on võimalik liituda ka juhul, kui abituriendi eesti keele ja matemaatika riigieksami tulemused on mõlemad vähemalt 90 punkti või Tartu Ülikooli akadeemilise testi tulemus vähemalt 80 punkti.

Kui kandideerija on Tartu Ülikooli sisse saanud ja programmi vastu võetud, on tal esimesel kursusel võimalik osaleda õpingute kõrvalt teadus- või ettevõtlusprojektides. Samuti on valikus noore õpetaja projekt, mille käigus saab arendada oma õpetamisoskuseid ja korraldada koolinoortele huviringi.

Teaduskooli kodulehel on võimalik tutvuda iga suuna projektidega, teha omale meelepärane valik ja kandideerida programmi. Kandideerimine kestab 26. juulini ja programmi pääsenud selguvad 16. augustil.

Kandideeri

Augusti- ja septembrikuu jooksul kohtuvad programmi valitud noored juhendajatega, misjärel saavad nad soovi korral enda eelistust muuta. Õpingute jooksul on igal aastal võimalik valida uus suund või jätkata juba valitud teemaga.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna esmakursuslased, kes on suurepäraselt esinenud üle-eestilistel aineolümpiaadidel või esindanud Eestit rahvusvaheliselt, saavad taotleda ka stipendiumi

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

raha

Erasmus+ stipendium semestriõpinguteks

Enlighti logo

Mis on Enlight? Võrgustiku võimalused ülikooliperele