Autor:
Andero Kalju

Ettevõtluskoostöö veebiseminar äratas Ukraina ülikoolides suurt huvi

6. märtsil alustas Starternetworki veebiseminaride sari, millega toetatakse Ukraina ülikoolide innovatsioonivõimekuse arengut. Avaüritusel jagas Tartu Ülikool hargettevõtete arendamise ning ülikooli ja ettevõtete koostöötamise kogemusi.

Avaüritusel osales 250 Ukraina ülikoolide õppejõudu, kuid huvilisi oli ligi tuhat. See näitab, et Ukraina ülikoolid peavad uuendustegevust ja teaduse populariseerimist tähtsaks ka praeguses keerulises olukorras ning vaatavad julgelt tulevikku. Ukrainas on viimaste aastate jooksul kujunenud välja tugev ja järjest laienev ettevõtlike ülikoolide võrgustik, kes on valmis haridusuuendusega kaasa minema ning soovivad teiste kogemustest õppida.

Osalejaid tervitas avaüritusel Kaimo Kuusk, Eesti suursaadik Ukrainas. Tartu Ülikooli kogemusest rääkisid Mart Maasik ja Triinu Lööve ettevõtlus- ja innovatsioonikeskusest, misjärel tutvustas Andrus Kurvits häid koostöötavasid Tartu Teaduspargi ja ülikooli vahel. Tervitussõnad ütles ka Igor Taranov Ukraina Haridus- ja Teadusministeeriumist. Koostöövõimalusi esitlesid Žõtõmõri Riiklik Tehnikaülikool (Zhytomyr Polytechnic State University) ja tarkvaraettevõtte Genesis esindajad.

Starternetworki programm kestab neli kuud. Programmi raames toimuvad teemapõhised veebiseminarid: näiteks on plaanis ka edaspidi jagada teaduse populariseerimise kogemust ning ülikooli ja ettevõtlussektori koostöövõimalusi ning korraldada kahepäevane arenduslaager Ukraina ülikoolide idufirmadele ja hargettevõtetele.

Starternetworki programm on osa Tartu Ülikooli Startup Labi ja Ukraina vabaühenduse YEP rahvusvahelisest koostööprojektist UnivEntre, mis keskendub Ukraina kõrgharidussüsteemi tõhustamisele. Startup Lab on Ukraina haridussüsteemi arengut toetanud alates 2016. aastast. Projekti „Ukraina ülikoolide innovatsioonivõimekuse ja ettevõtluspädevuse arendamine Eesti parima praktika toel“ (UnivEntre) toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Image
Screenshot_StarterNetwork_06.03.23.png

Kuvatõmmis veebisemarilt. Allikas: Tartu Ülikooli Startup Lab

Image
StraterNetwork.jpg

Visuaali allikas: Tartu Ülikooli Startup Lab

Maive Rute Tartu Ülikoolis

Euroopa komisjoni esindajate külaskäigul arutleti teaduse rahastamise ja teadusmahuka ettevõtluse toetamise üle

Kliimaministri visiit Tartu Ülikooli

Kliimaminister Kristen Michal külastas Tartu Ülikooli

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast