Autor:
Tartu Ülikool

Innovatsiooniliidrite klubi avaüritus "Tehnoloogia arendamine ja teaduse rakendamine - ettevõtete kogemus"

Klubi hooaja avaüritus toimub reedel, 23. septembril algusega kell 14 Tartu Ülikooli Delta majas Sandboxi ruumides. Selle hooaja avakohtumise teemaks on „Tehnoloogia arendamine ja teaduse rakendamine - ettevõtete kogemus“

Üritust saab jälgida ka Postimehe uudisportaali vahendusel.

Innovatsiooniliidrite klubi on kogukond, mille ühistegevused, innovatsioonialane koostöö ja tihe ideedevahetus sillutavad tee uudsete tulevikulahendusteni, mis viivad Eesti ettevõtted innovatsiooni eesliinile maailmas. Toetades innovatsiooni siiret ettevõtlusesse, anname oma panuse Eesti majanduskasvu ja kestlikkuse tagamisse. Innovatsiooniliidrite klubi on osa Tehnopoli innovatsiooniteenusest ja see sünnib koostöös SEB innovatsioonikeskusega.

Klubis tegutsevad koos Eesti ärksamad innovatsiooniliidrid, kelle kogemuste najal kasvab tugevamaks kogu kohalik võrgustik. Ühiste ürituste trumbiks on eriline praktiline sisu, mille käigus tutvustatakse uusi innovatsioonitrende ja -tööriistu, vahetatakse vilumust innovatsiooniga seotud väljakutsete lahendamiseks, luuakse kontakte nii omavahel kui ka iduettevõtetega ning sõlmitakse koostöökokkuleppeid.

Tartu Ülikool on Innovatsiooniliidrite klubi liige. Ülikooli investeerimisettevõtte UniTartu Ventures juht Mart Maasik kuulub ka klubi nõukogusse.


Päevakava:

14.00-14.10 Tervitus ja avakõne: Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. TAIE toetusmeetmed ettevõtetele, teekaardid, T&A koostöö

14.10-14.30 Ülevaade algavast hooajast, Merilin Varsamaa (Tehnopoli innovatsioonijuht) ja Martin Goroško (Tehnopoli äriarendusjuht)

14.30-15.00 T&A koostöö ja innovatsiooniprojektid, Priit Salumaa (Better Medicine’i tegevjuht ja asutaja)

15.00-15.30 Innovatsiooniprotsess LightCode Photonics näitel, Heli Valtna (TÜ hargettevõtte LightCode Photonics’i asutaja ja tegevjuht, TÜ füüsikalise optika kaasprofessor)

15.30-16.00 Teaduspõhine tootearendus ja innovatsioon Bercmani näitel, Mart Suurkask (Bercman Technologies’i tegevjuht)

16.00-16.45 Paneeldiskussioon: Kuidas toetada T&A ettevõttes – praktilised näited ning panelistide kogemus

  • Moderaator: Mart Maasik (UniTartu Ventures)
  • Mart Suurkask, Bercman Technologies tegevjuht
  • Priit Salumaa, Better Medicine tegevjuht ja asutaja
  • Heli Valtna, LightCode Photonics tegevjuht ja asutaja
  • Kristel Reim, Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja Innovatsioonikeskuse juhataja

Registreeru üritusele


LightCode Photonicson teadusmahukas süvatehnoloogiaettevõte, mis arendab läbimurdelist tehnoloogiat mobiilsuse valdkonnas. Ettevõte muudab ümber piltide hankimise ja lahendab 3D-kujutist täiesti uuel viisil – intelligentse taju kaudu. LightCode Photonics muudab 3D-kujutise inimese sarnasest tajust robotnägemiseks, ehitades maailma esimest tarkvarapõhist 3D-kaamerat (SD3D-kaamera). Ettevõtte uuenduslik lähenemine võimaldab olemasolevaid andureid kasutada tarkvarapõhiselt ja pakkuda Lidari jõudlust, kasutades juurdepääsetavaid COTS-i komponente taskukohase hinnaga. 3D-pildistamise mõju on nagu majanduse globaalne ümberkujundamine paberipõhiselt digitaalseks.

Better Medicine eesmärk on muuta meditsiin paremaks kõigile kasutades tehisintellekti – vähihaigetele, arstidele ja haiglatele. Ettevõte on loonud intelligentsed tööriistad, mis aitavad arstidel oma patsientidele paremat ravi ja võimalusi pakkuda. Better Medicine AI (BMAI) on tehisintellekt, mis vähendab aega, mille radioloogid peavad CT-skaneeringute analüüsimiseks kulutama. Hinnanguline aja kokkuhoid on 40–60% vähijuhtumi kohta. Lisaks ajasäästule on hinnanguliselt võimalik AI abil röntgeni-, CT- ja MRI-skaneeringute analüüsimiseks säästa 36 000–41 000 inimelu aastas.

Bercman Technologies on Eesti kapitalil põhinev 2016. aastal asutatud ettevõte, mille eesmärk on ennetada välditavaid liiklusõnnetusi ning aidata kaasa isejuhtivate sõidukite levikule liiklusturvalisust suurendavate toodete arendamise ja kasutuselevõtu kaudu. Ettevõtte tooteportfellis on nutikas ülekäigurada, nutikas mobiilsuse sõlmpunkt, liikluse tuvastamise seade, automaatne tee andmise tuvastaja ning raudtee juhtimise süsteemid. Ettevõte teeb koostööd TÜ isejuhtivate sõidukite labori ja Boltiga.

Üritus toimub eesti keeles.

Üritus on suunatud kõikidele innovaatilistele ettevõtetele ja organisatsioonidele. Tule ise ja võta sõber kaasa!

Digibio

Raport: Iduettevõtetel tasub vaadata rakutüvede digitaliseeritud arendamise suunas

Katri Raik istub toolil, käsi lõua juures.

Katri Raik alustab tööd Tartu Ülikooli esindajana Ida-Virumaal

Three people looking at computer screen while standing near vehicle that they are building.

Teadmussiirdepõige