Autor:
Enlight-eu.org

Tartu Ülikool osales Bordeaux’s õppimise ja õpetamise konverentsil

11.–13. oktoobrini 2023 toimus Bordeaux’ Ülikoolis kolmas Enlighti õppimise ja õpetamise konverents (ENLIGHT Teaching and Learning Conference 2023), mille keskmes oli üliõpilaste võimestamine.

Konverentsist võtsid osa õppejõud, programmijuhid, hariduse edendajad, üliõpilased ja paljude teiste eluvaldkondade esindajad, kes jagasid oma kogemusi ja ideid, kuidas ühendada uuenduslikud õppeviisid Enlighti hariduslike eesmärkidega. Tartu Ülikoolist osales konverentsil 22 inimest.

Konverentsil anti kolmandat korda üle Enlighti õppimise ja õpetamise auhind. Sellega avaldatakse tunnustust kursuse või õppekava eest, milles rakendatakse uuenduslikke rahvusvahelisi pedagoogilisi lähenemisviise või õppimistavasid ja mis toetab Enlighti hariduseesmärkide täitmist. Sel korral pälvis tunnustuse Göttingeni Ülikool kursusega „Virtual Exchange for Global Education in Foreign Language Teaching“. Tartu Ülikoolist kandideeris auhinnale sotsiaalteaduste valdkonna kursus „Meedia infokorratuse ajastul“ koos selle jätkukursusega „Meedia- ja infopädevuste mikrosekkumiste praktikum“.

Konverentsi avamist, peaettekannet ja auhinnatseremooniat on võimalik järelvaadata Enlighti Youtube’i kanalil.

2024. aastal toimub Enlighti õppimise ja õpetamise konverents 7.–9. oktoobrini Tartus.

David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

Arvamusfestival

Tartu Ülikooli inimesed 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivalil