Author:
Edmond Mäll

Tartu Ülikooli hargettevõte Gearbox Biosciences võitis Startup Day välkkõnevõistlusel 125 000-eurose investeeringu

Eelmise nädala lõpus toimunud Startup Day välkkõnevõistlusel võitis ülikooli hargettevõte Gearbox Biosciences 125 000-eurose investeeringu. Ettevõtte eesmärk on lõpetada uudse tehnoloogia abil antibiootikumide kasutamine biotööstuses.

Tööstuslikus biotehnoloogias kasutatakse mikroobe paljude asjade tootmisel ja sageli on selleks vaja suures koguses antibiootikume. Gearbox Biosciences aitab vähendada antibiootikumide kasutamist väljaspool meditsiini, vähendades sellega antibiootikumiresistentsete bakterite leviku riski. Ettevõtte loodud ainulaadne tehnoloogia kasutab geneetiliselt muundatud mikroobe, et toota valke efektiivsemalt ja ilma antibiootikumideta. Samuti aitab meetod asendada praegu valdavalt naftasaadustel põhinevat keemiatööstust tulevikus kestliku biotootmisega.

Gearbox Biosciences võitis 125 000 euro suuruse investeeringu Baltic Sandbox Venturesilt, 10 000 eurot Swedbankilt ja 2500 euro väärtuses õigusnõu Sorainenilt.

„Gearbox Biosciencesil on tugev teadusmeeskond, kes lahendab tegelikku probleemi valgutootmises. See sobib ideaalselt meie investeerimiseesmärgiga. Usume kindlalt, et see meeskond toob turule muudatuse,“ ütles Baltic Sandbox Venturesi esindaja ja žüriiliige Sandra Golbreich.

Tänavusele Startup Pitchingu võistlusele kandideeris 271 meeskonda. Lõppvõistlusele jõudis 40 parimat, kellest viis said finaali. Lisaks Gearbox Biosciencesile osalesid finaalis Hotelbuddy, MX Labs, Nelinor ja Paul-Tech. Suuremad investeeringud pälvisid nende seast Paul-Tech (EstBAN-i juhitud sündikaat, 200 000 eurot) ja MX Labs (Cocoon Venturesi sündikaat, 100 000 eurot).

Kõiki auhinnasaajaid näeb Startup Day kodulehelt.

#ettevõtlus
University of Tartu Delta Centre, Estonia

Tervisetehnoloogiate ümarlaud

#ettevõtlus #kestlikkus
Puidujäätmete väärindamine

Seminaril „Puidu väärindamise tulevik“ tutvustatakse puidutööstuse uudseid tehnoloogiaid

#ettevõtlus #koostöö #rahvusvaheline
Mart Maasik Kaja Kallasega Kopenhaageni visiidil arutelu pidamas.

Ülikooli ettevõtlusjuht Mart Maasik kogus Kopenhaagenis Taani ettevõtluse ja teaduse ühendamise kogemusi