Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli rektoriks kandideerivad Toomas Asser, Raul Eamets ja Jaak Vilo

13. märtsil registreeris Tartu Ülikooli rektori valimisteks moodustatud komisjon rektorikandidaatideks professor Toomas Asseri, professor Raul Eametsa ja professor Jaak Vilo.

Professor Toomas Asseri esitas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu, professor Raul Eametsa sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu ning professor Jaak Vilo loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu.

Valimiskomisjoni esimehe, Tartu Ülikooli anglistika professori Raili Marlingu sõnul on põhjust rõõmustada, et valdkonnad on rektorikandidaatideks esitanud kolm nii tugevat ja eripalgelist kandidaati. „Ülikoolipere saab kindlasti osa väga sisukatest väitlustest,“ ütles Marling.

Toomas Asser on akadeemik, neurokirurgia professor ja alates 2018. aastat ülikooli rektor. Raul Eamets on makroökonoomika professor, majandusteadlane ja 2016. aastast sotsiaalteaduste valdkonna dekaan. Jaak Vilo on akadeemik, bioinformaatika professor ja andmeteaduse õppetooli juhataja.

4. aprillil kell 15 toimub ülikooli peahoone aulas rektorikandidaatide väitluskoosolek, kuhu on oodatud kõik huvilised. Rektori valimise koosolek on ülikooli aulas 20. aprillil kell 12 ja sellel osalevad vaid valimiskogu liikmed.

Rektor valitakse viieks aastaks ja tema ametiaeg algab 1. augustil 2023.

Rektori valimisi reguleerivad Tartu Ülikooli põhikiri ja rektori valimise reglement. Lisateavet leiab ülikooli veebilehelt ut.ee/rektorivalimised.

Image

Professor Toomas Asser, professor Raul Eamets ja professor Jaak Vilo. Fotod: Andres Tennus ja Kertu Saar

#rektori valimised

Professor Toomas Asser

16. veebruaril 2023 esitas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu professor Toomas Asseri Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks.
#rektori valimised

Professor Jaak Vilo

9. veebruaril 2023 esitas Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks professor Jaak Vilo.
#rektori valimised

Professor Raul Eamets

9. veebruaril 2023 esitas Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks professor Raul Eametsa.