Autor:
Karin Vahtre

Tartu Ülikooli üliõpilased ja vilistlased tutvustavad sel nädalal gümnasistidele õpetajaametit

18.–22. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit. 

Gümnasistidele tutvustatakse tuuril õpetajaameti mitmekülgsust ja õpetajaameti vähemtuntud pooli. Noored pedagoogid jagavad õpetajaks saamise lugusid ja korraldavad töötube. Kõik koolikülastused lõppevad humoorika viktoriiniga, mille võitjaid autasustab ülikooli maskott Tiksu, kes ühes tuuriga mööda Eestimaad seikleb. 

Tartu Ülikooli Pedagogicumi juhataja Regina Soobardi sõnul on tähtis näidata gümnasistidele õpetajaameti eri külgi ja tulevasi arenguvõimalusi ning julgustada neid õpetajaametit valima, sest see annab neile võimaluse kujundada tulevaste põlvkondade haridust ja avastada enda potentsiaal muuta midagi õpetamise kaudu. „Õpetaja käe all võivad õpilastest saada aktiivsed maailmakodanikud, kes hoolivad ümbritsevast keskkonnast, käituvad eri olukordades vastutustundlikult, on loovad ja oskavad pakkuda sisukaid lahendusi ühiskonnas mitmetahulistele probleemidele,“ ütles Soobard. 

Koos õpetajatega tulevad Ida-Virumaale, Tallinnasse ja Tartumaale kaasa ka Tartu Ülikooli vilistlaste asutatud ettevõtte Praktikal Education OÜ esindajad, kes korraldavad töötubasid omaloodud füüsika ja keemia õppematerjalide komplektidega. 

Nädala jooksul jõuab tuur Tartumaa, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Võrumaa koolidesse.


Õpetajakoolituse kohta saab täpsemalt lugeda veebilehelt ut.ee/opetaja

linn

Välismaale õppima: mida võiks teada õpirände planeerimisest

Lilled aulas

Lõpuaktuste ajakava 2024