Teadmussiirdedoktorantuur on nii era- kui ka avaliku sektori asutustele hea võimalus teha koostööd ülikooliga, et leida uudseid lahendusi arendusküsimustele ja parandada töötajate kvalifikatsiooni. Tartu Ülikooli õppeosakonna arendusnõunik Monika Tasa ja Biotatec OÜ teadmussiirdedoktorant Jaan Vihalemm tutvustasid teemat lähemalt Kuku raadio saates „Teadus teab“.
Monika Tasa sõnul sobib teadmussiirdedoktorantuur ühtmoodi hästi nii humanitaarteaduste ja kunstide, meditsiiniteaduste, sotsiaalteaduste kui ka loodus- ja täppisteaduste valdkonnale. Avaliku sektori asutustest ongi seni seda võimalust kasutatud kõige sagedamini just humanitaarias, kus ülikooli partneriteks on nii muuseumid kui ka näiteks Arvo Pärdi keskus. Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas tegutsev Jaan Vihalemm arendab oma doktoriõpingute käigus ettevõttele Biotatec OÜ vajalikku bioleostamistehnoloogiat, mis võimaldaks eraldada looduslike mikroorganismide abil elektroonikaromudest väärtuslikke metalle.
Monika Tasa sõnul on teadmussiirdedoktorantuur hea investeering ettevõtte tulevikku, sest see võimaldab kaasata ülikooli teadlasi ettevõtete ees seisvate ülesannete lahendamisse ja töötajate arendamisse.
Kuula intervjuud Kuku raadio veebis
Loe teadmussiirdedoktorantuurist lähemalt ülikooli veebist
Loe Jaan Vihalemma kohta lähemalt TÜMRI blogist
19. aprillil korraldab meditsiiniteaduste valdkond veebiseminari, et tutvustada teadmussiirdedoktorantuuri eesmärke ja võimalusi selles osaleda.