Autor:
Mana Kaasik

Ülikooli hargettevõte LightCode Photonics võitis Startup Dayl 200 000-eurose investeeringu

Tartu Ülikooli hargettevõte LightCode Photonics võitis Startup Day välkkõnede võistluse ja sai äriinglite võrgustiku EstBAN juhitud sündikaadilt peaauhinnaks 200 000-eurose investeeringu.

Eelmisel reedel lõppenud Baltikumi suurimal ärifestivalil toimunud välkkõnede võistluse Startup Day Pitching finaalis tutvustasid oma äriideid viis finalisti. Kokku kandideeris võistlusele 47 riigist 380 iduettevõtet, kellest 40 jõudsid ka Startup Dayl toimunud eelvõistlusele.

Eesti äriinglite võrgustik EstBAN tegi kaks investeeringut. 200 000-eurose toetuse sai Tartu Ülikooli fotoonikateadlaste loodud ettevõte LightCode Photonics, kes arendab maailmas ainulaadset tarkvarapõhist 3D-kaamerat, asendamaks senist märksa kallimat lidaritehnoloogiat. Teise, 150 000-eurose investeeringu pälvis Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi taustaga Nanordica Medical, kes arendab antibakteriaalseid haavaplaastreid. „Neljakümne parima hulgas oli ettevõtteid rohe- ja toidutehnoloogia ning süva- ja meditsiiniteaduse valdkonnast. EstBANi juhtinvestorid otsustasid välja valida kaks süvateaduse ettevõtet, mida juhivad naised. See näitab loodetavasti riskikapitali liikumise suundumust – aina enam raha pannakse teaduspõhistesse ettevõtetesse,“ kommenteeris otsust EstBANi tegevjuht Anu Oks.

LightCode Photonics sai festivalil veel teisegi tunnustuse: äriõigusele keskenduv rahvusvaheline advokaadibüroo Sorainen pakub iduettevõttele juriidilistes küsimustes 7500 euro väärtuses nõustamistuge.

Kuula intervjuud Heli Valtnaga Vikerraadio saates "Nutikas"

Tartu Ülikooli ja SEB esindajad Tartu Ülikoolis

Ülikooli juhtkonna esindajad kohtusid SEB panga Eesti ja Baltikumi juhtidega

Välkkõnevõistluse võitjad