Autor:
Andres Vaher

Välkkõnevõistlusel Kaleidoskoop sai võidu roheidee

17. märtsil toimus 19. korda Eesti ühe suurima noorte välkkõnevõistluse Kaleidoskoop finaal. Ärifestivali Startup Day laval võistlesid eelvoorude ja võistluse DeltaX käigus valitud kuus tiimi.

Žüriisse kuulusid Tartu abilinnapea Raimond Tamm, Tartu Teaduspargi vanemprojektijuht Henri Hanson ning Fractory kaasasutaja ja tegevjuht Martin Vares. Žüriiliikmed hindasid meeskondade ideearendust, probleemi olemasolu ja sobivust turule.

Pildil vasakult Raimond Tamm, Henri Hanson ja Martin Vares. Foto: Andres Vaher

Kaleidoskoobi finaalis osalesid

• Biogas Collective, kes valmistab orgaanilistest jäätmetest energia tootmise seadet;
  • Join-Up, kelle rakenduse kaudu saab kohtuda uute inimestega, kel on sarnased huvid;
  • Grable, kelle teenus aitab restoranidel automatiseerida tellimuste ja maksete toiminguid;
  • Baffi, kelle rakenduse kaudu on võimalik kasutada kiiret, turvalist ja usaldusväärset lapsehoidjateenust;
  • LIFT Talendiagentuur, kes aitab edasipürgivatel tantsijatel oma karjääri suurima potentsiaalini jõuda;
  • Transful, kelle loodud keeleõppeplatvorm aitab leida õppijal seoseid võõrsõna ja selle emakeelse vaste vahel.

Kolme parimat meeskonda tunnustati auhindadega. Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu 1000-euro väärtuses auhinna võitis Startertartu tiim Biogas Collecive. Tartu Linnavalitsuse rahalise auhinna pälvis tiim Join-Up. Samuti tunnustati tiimi Grable.

Välkkõnevõistlusel osalenud kuus tiimi. Foto: Andres Vaher

Tiimi Biogas Collective liikmete Harold Oja ja Kaia Solniku sõnul oli emotsioon väga hea: „Tõime lõpuks võidu koju. Juba peale pitch’i kutsuti meid ka Berliini, seega tegeleme idee ja prototüübi ehitamisega edasi.“ Tiimi Join-Up liige Réane Delaunoy leidis, et Starteri programm oli ootamatu võimalus õppida, kuidas oma ideed arendada ja esitleda. „Pärast võitu on järgmine samm katseprojekti elluviimine,“ sõnas ta.

Abilinnapea Raimond Tamm ütles, et kõik tiimid olid väga tublid. „Ideid oli seinast seina, need puudutasid ühiskonnas olulisi teemasid ja elulisi probleeme. Kõikide mõtetega tasub edasi minna ja pingutada,“ arvas ta.

Kaleidoskoobi finaaliga lõppes Startup Labi äriideede arendusprogrammi Startertartu 2022. aasta sügishooaeg. 2023. aasta kevadprogramm juba käib ja parimaid tiime saab näha konverentsil Latitude59, mis toimub juba maikuus.

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Maive Rute Tartu Ülikoolis

Euroopa komisjoni esindajate külaskäigul arutleti teaduse rahastamise ja teadusmahuka ettevõtluse toetamise üle

Kliimaministri visiit Tartu Ülikooli

Kliimaminister Kristen Michal külastas Tartu Ülikooli