Euroopa ülikoolide võrgustik Enlight kutsub alates 1. aprillist Tartu Ülikooli töötajaid ja üliõpilasi esitama ühisprojekte, millega edendada võrgustikusisest koostööd. Rahastust on võimalik taotleda kolmes kategoorias: Enlighti õppekoostöö projektid, Enlighti teemaprojektid ja Enlight+.
Enne taotluse esitamist tuleb projektis osalemine kooskõlastada oma instituudi juhatajaga. Kõik kavandatavad õpitegevuse ühisprojektid peavad kattuma Enlighti eesmärkide ja missiooniga ning toetuma Enlighti kuuele põhivaldkonnale.
Kandideerimiseks tuleb lisada projekti info vastavasse veebivormi ja esitada taotlus Enlighti veebilehel olevate juhiste järgi.
Enlighti õppekoostöö projektide puhul (taotlemistähtaeg 30. juuni 2025) toetatakse tegevust, mis aitab arendada õppijate tulevikuoskusi rahvusvahelises õpikeskkonnas. Ühisprojekti võivad esitada vähemalt kolm ülikooli koostöös (veebipõhise ühisõppe, mikrokraadiprogrammi või topeltdiplomiga õppekavade puhul kaks ülikooli), üks neist juhtpartnerina. Toetust saab taotleda õppekursuse, veebikursuse, ühisõppekava, mikrokraadiprogrammi, õppematerjali vm loomiseks. Õppekoostööd võib teha eri vormides, näiteks häkatonide ja suvekoolidena.
Projektide elluviimise tähtaeg on 1. novembrist 2025 kuni 31. oktoobrini 2027. Rahastatakse vähemalt kümne ühisõppekava väljatöötamist (projekti kohta kuni 50 000 euro ulatuses) ja kümmet muud koostööprojekti (projekti kohta kuni 30 000 euro ulatuses). Toetusega on hõlmatud muu hulgas arendus-, tööjõu- ja lähetuskulud ning kohapealsete kohtumiste korraldamine.
Õppekoostöö projektide toetuse taotlemisel aitab sisulistele küsimustele vastata õppe rahvusvahelistumise nõunik Ülle Tensing.
Enlighti teemaprojektide (taotlemistähtaeg 30. juuni 2025) eesmärk on toetada akadeemiliste töötajate erialadevaheliste võrgustike loomist. Projekti võivad esitada vähemalt kolm ülikooli koostöös, üks neist juhtpartnerina. Toetust saab taotleda muu hulgas ühisseminaride, suvekoolide, teemakonverentside ja juhikoolituste korraldamiseks, õppeainete ja õppekavade loomiseks, doktorantide ühisjuhendamiseks, akadeemiliste võrgustike tööks, teadmussiirdeks, juhtimis- ja ettevõtlusprogrammide elluviimiseks jms. Enlighti projekti teises etapis teemaprojektide taotlusvoorusid rohkem ei tule, see on viimane võimalus!
Toetust antakse viieteistkümnele projektile, mille elluviimise tähtaeg on 1. novembrist 2025 kuni 31. oktoobrini 2027. Suurim toetussumma projekti kohta on 100 000 eurot. Toetusest rahastatakse nii tööjõu- ja lähetuskulusid kui ka ürituste korraldamist ja elluviimist.
Teemaprojektide toetuse taotlemisel aitab sisulistele küsimustele vastata rahvusvahelise koostöö ja protokolli osakonna projektijuht Tiina Jaksman.
Enlight+ projektide (kolm taotlemistähtaega õppeaastas, esimene 31. mail 2025) eesmärk on toetada väikesemahulisi, kaasavaid ja kestlikke erialadevahelisi algatusi. Projekti võivad esitada vähemalt kolm ülikooli koostöös, üks neist juhtpartnerina. Suurim toetussumma TÜ poolse projektipartneri kohta on 2000 eurot. Toetusest makstakse kinni korralduslikud kulud.
Projekti toetuse taotlemisel aitab sisulistele küsimustele vastata rahvusvahelise koostöö ja protokolli osakonna projektijuht Tiina Jaksman.
Loe taotlusvooru võimaluste ja tingimuste ning eelmisel aastal toetust saanud projektide kohta lähemalt Enlighti kodulehelt.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.