Jätka õpinguid Tartu Ülikooli magistriõppes

Tudengid õppimas
Autor:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli magistriõpe pakub mitmekesiseid edasiõppimisvõimalusi: valikus on 76 õppekava, millest 50 on eestikeelsed. Peale Tartu toimub mõne eriala õppetöö ka Narvas, Tallinnas, Pärnus või Viljandis. Kandideerimine kestab 1. juulini.

Viis põhjust, miks jätkata õpinguid magistriõppes

  • Karjäärivõimaluste avardumine. Magistrikraad annab tugeva konkurentsieelise tööturul. Statistika näitab, et magistrikraadiga inimese palk võib olla bakalaureusekraadiga kolleegist kuni 20% kõrgem.
  • Paindlik õpe. Ligi pooled Tartu Ülikooli magistriõppekavadest on läbitavad sessioonõppes. Nii saad mugavalt õppida olenemata sellest, kas elad Võrus või Tallinnas.
  • Professionaalne areng. Magistriõppes saab spetsialiseeruda kitsamale erialale ja laiendada oma erialast suhtlusringkonda.
  • Rahvusvaheline õpikeskkond. Tartu Ülikoolis õpib üliõpilasi kogu maailmast ning on võimalik kujundada endale rahvusvahelise õpikogemuse Eestist lahkumata. Samuti on magistriõppe jooksul võimalik minna vahetussemestrile välisülikooli.
  • Tunnustatud kõrgkool. Tartu Ülikool on rahvusvaheliselt tunnustatud ülikool, kus omandatud magistrikraad on kõrgelt hinnatud nii Eestis kui ka välismaal.

Pärast magistriõpinguid on võimalik alustada karjääri doktorantuuris, mis võimaldab arendada praktilisi üldoskusi ja valmistuda tööks tippspetsialisti või juhina nii teaduses, ettevõtluses kui ka teistel elualadel.

1. juulini saab SAIS-is esitada avaldusi eestikeelsesse magistriõppesse astumiseks.

Ehk on kohane nii äsja kui ka varem lõpetanutele meelde tuletada, et tippspetsialistiks saamiseks ja tööturul oma konkurentsivõime kindlustamiseks ei piisa bakalaureusekraadist. Magistriõpe võimaldab süüvida kitsamalt oma erialasse. Usun, et meie 50 eestikeelse magistrikava hulgast leiab igaüks endale sobiva,

õppeprorektor Aune Valk

Magistriõppesse astumise avalduse saad esitada siis, kui oled omandanud või kandideerimise ajal omandamas esimese astme kõrgharidust. See tähendab, et õpet alustades peab sul olema bakalaureuseõppe, rakenduskõrgharidusõppe või integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe diplom.

Magistriõpe kestab üldjuhul kaks aastat, mõne õppekava puhul ka aasta või pooleteist. Tartu Ülikoolis on magistriõpe olenevalt erialast kas päeva- või sessioonõppe vormis.

Loe rohkem õppekavade ja vastuvõtutingimuste kohta.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!