Lapsevanemate roll noorsportlase toetamisel ja talendi arendamisel

Toimumise aeg
Maht
0.5 EAP (12 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
120 EUR
Õppejõud
Aave Hannus
Õppekava rühm
Psühholoogia
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Kursus aitab mõista, kuidas lapsevanemad noort sportlast oma talendi väljaarendamisel parimal moel toetada saavad. Kursuse eesmärk on anda ülevaade sellest, kuidas kujuneb laste spordimotivatsioon, kuidas lapsevanemad seda võimalikult hästi toetada saavad ja kuidas last takistuste ning tagasilöökide korral aidata. Kursus pakub hulga praktilisi võtteid, mida vanemad lapsega suhtlemisel igapäevaselt kasutada saavad, et last oma potentsiaali väljaarendamisel toetada ja aidata.
Sihtrühm:
Õpetajad, treenerid, lapsevanemad
Kursuse õpiväljundid:
Kursuse läbinu:
* mõistab, kuidas areneb laste saavutusmotivatsioon;
* mõistab laste spordist loobumise põhjuseid;
* oskab selgitada, mis põhjustab noorsportlaste läbipõlemist spordis;
* mõistab lapsevanemate rolli noorsportlase arengus;
* mõistab pikaajalise spordimotivatsiooni kujundamise põhimõtteid.
Õppejõud:
Aave Hannus - PhD, spordipsühholoog, Tartu Ülikooli spordi- ja soorituspsühholoogia lektor ja Tervise Arengu Instituudi külalisteadur
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Iseseisvaks õppimiseks mõeldud videoloengud aitavad mõista laste spordiga tegelemise motivatsiooni ja väljalangemise põhjuseid ning psühholoogiliste oskuste rolli talendi arendamisel. Õppimist toetavad näidisjuhtumite kirjeldused ja kinnistavad enesetestid.

Videoloengute teemad:
* Kuidas kujuneb saavutusmotivatsioon?
* Milles seisneb ebaõnnestumise hirm ja kuidas sellest hoiduda?
* Mis pidurdab arengut ja takistab sooritust?
* Milline on lapsevanema roll noorsportlase arengus?
6 Aave Hannus
2. Praktilises töötoas õpitakse strateegiaid, mida lapse toetamiseks kasutada.

Töötoa teemad:
* Kus on lapsevanema rolli piirid ja miks on oluline püsida oma rollis?
* Kuidas mõista, mis lapsega spordis toimub?
* Kuidas aidata lapsel treeninguks ja võistluseks valmistuda?
* Kuidas rääkida lapsega tulemustest?
* Kuidas hoida talendi arendamine lapse jaoks naudingut ja huvi pakkuvana?
6 Aave Hannus

Toimumiskoha info:
Tartu linn TÜ psühholoogia instituut, Näituse 2
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Koolitus koosneb videoloengutest ja iseseisvatest ülesannetest (veebi teel 6 tundi nädala jooksul enne töötuba) ning auditoorsest töötoast 22.08.2024 kell 10.00 - 16.00
Nõuded lõpetamiseks:
Osalemine kontaktõppes, ülesannete sooritamine.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Osalemine kontaktõppes, iseseisvate ülesannete sooritamine.
Hindamiskriteeriumid:
Toodud näidete, esitatud arutluskäikude ja sooritatud ülesannete vastavus õpiväljunditele (arvestatud/mittearvestatud).
Väljastatav dokument:
tunnistus
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerumise tähtaeg:
14.08.2024
Täiendav info:
Lilian Ariva, lilian.ariva@ut.ee, +372 +372 5285734
Programmi kood:
SVPH.TK.157
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.01.2025 Maht: 18 EAP (468 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.01.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.01.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
#kestlikkus #tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Inimesed haaravad psühhoaktiivsete ainete järele just rasketel hetkedel. Selle tagajärg on – vastupidiselt oodatule – probleemide süvenemine ja/või pikaajaliste terviseriskide kasv.
01.10.2023