Keelekümbluskursus vene keele kui võõrkeele õppijatele

Toimumise aeg
Maht
6.25 EAP (160 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Mujal
Hind
1098 EUR
Õppejõud
Liudmila Udalova
Õppekava rühm
Keeleõpe
Õppekeel
Vene
Eesmärk:
täiendada õpilase vene keele oskust võõrkeelena igapäevastes, sotsiaal-kultuurilistes ja hariduslikes suhtlusvaldkondades.
Sihtrühm:
vene keele õppijad kes soovivad tõsta oma keeleoskuse taset
Kursuse õpiväljundid:
Peale kursuse lõpetamist koolituse läbija:
1. realiseerib oma suhtlemisvajadused suheldes emakeelena kõnelevate inimestega igapäevases sotsiaal- ja haridusalases suhtluskeskkonnas;
2. kuulamise ajal mõistab dialoogi ja monoloogikõne sisu igapäevase sotsiaalse ja sotsiaal-kultuurilise suhtlemise teemadel, mõistab autori kommunikatiivseid kavatsusi jne;
3. mõistab, tõlgendab ja hindab autentsete tekstide sisu sotsiaal-kultuurilise suhtlemise teemadel.
Õpingute alustamise tingimused:
Tase A2
Õppejõud:
Liudmila Udalova - BA, täiendkoolituskursuse õppeülesande täitja, magistrant
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. PUHKUS
Suvila. Vene saun. Koolivaheaeg ja puhkus. Reisid. Kalapüük. Jaht. Seente ja marjade korjamine.
2. SPORT
Spordialad. Spordivõistlused Venemaal ja maailmas. Olümpiamängude ajalugu. Venemaa ja maailma kuulsad sportlased.
3. TERVIS
Arsti juures. Eriarstid. Inimkeha osad. Sümptomid ja diagnoosid. Rahvameditsiin.
4. LINNAS
Transport. Poed. Ostud. Minu linn. Orienteerumine linnas. Marsruudi koostamine. Elu suurtes ja väikestes linnades.
5. REIS ÜMBER VENEMAA
Populaarsed turismimarsruudid. "Venemaa kuldsõrmus". Pealinnad ja provintsid. Välismaalaste reisimärkmed Venemaa kohta. Venemaa kuurordid.
6. VENEMAA LOODUS JA KLIIMA
Venemaa geograafia. Kliima. Loodusvarad. Ökoloogilised probleemid. Keskkonnakaitse.
7. VENEMAA AJALOOLISED ISIKUD
Peeter I. Katariina Suur. Nikolai II. Nõukogude juhid.
8. MINU PÄEV
Päevakord. Õppimise ajakava. Mis kell on? Töö ja õppimine. Minu täiuslik päev. Üks päev kuulsa inimese elust.
9. SAAME TUTTAVAKS. ELULUGU
Vene nimed, isanimed, perekonnanimed. Tutvustus- ja tutvumisvalemid vene kultuuris. Vene kultuuris tuntud inimese elulugu. Autobiograafia.
10. PEREKOND
Vene perekonna struktuur. Suhted perekonnas. Pereväärtused. Abielu küsimused. Perekonna, armastuse ja truuduse päev.
11. VENEMAA PÜHAD
Uusaasta ja vana-uusaasta. Jõulud. Maslenitsa. Lihavõtted. Mai pühad. 1. september. Kingitused ja õnnitlused. Pidulik laud.

Hinnainfo:
Kursuse maksumus sisaldab õppetööd. Ei sisalda transporti, majutust, toitlustust, kultuuriprogrammi.
Toimumiskoha info:
Ida-Viru maakond
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Õppetöö E-R
09:00-12:30 (4 akadeemilist tundi)
Nõuded lõpetamiseks:
Aktiivne osalemine seminaridel ja lõputest (rääkimine) B1 tasemel.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Test: rääkimine
Hindamiskriteeriumid:
Maksimaalsed võimalikud punktid: 170 punkti (100%). Edukaks sooritamiseks tuleb kätte saada mitte vähem kui 66%.
Väljastatav dokument:
tunnistus
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerumise tähtaeg:
16.06.2024
Täiendav info:
Anastassia Tuuder, anastassia.tuuder@ut.ee, +372 +372 740 1906
Programmi kood:
SVNC.TK.318
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
#kestlikkus #tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Inimesed haaravad psühhoaktiivsete ainete järele just rasketel hetkedel. Selle tagajärg on – vastupidiselt oodatule – probleemide süvenemine ja/või pikaajaliste terviseriskide kasv.
01.10.2023