Õpilaste psühholoogilisi põhivajadusi toetav õpetamine liikumisõpetuses

Toimumise aeg
Maht
1 EAP (26 tundi)
Õppetöö vorm
veebiõpe
Toimumiskoht
Veebis
Hind
tasuta
Õppejõud
Andre Koka
Hasso Paap
Henri Tilga
Õppekava rühm
Haridus, mujal liigitamata
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Anda kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse õpetajatele ülevaade õpilaste psühholoogiliste põhivajaduste toetamise rollist ja olulisusest koolis/tundides ning tutvustada õpetajatele õpilaste sisemise motivatsiooni ja kehalise aktiivsuse vahelisi seoseid.
Sihtrühm:
kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse õpetajad
Kursuse õpiväljundid:
Õpiväljundid: kursusel osalejate ülesanne on õpitud käitumistehnikaid kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse tundides iganädalaselt rakendada ja täita iganädalane foorumipostitus vaadatud õppevideote osas ("Kas nähtud käitumistehnikad olid arusaadavad"; "Kas tekkis antud käitumistehnikate reaalse tunnis rakendamise kohta küsimusi?")
Õppejõud:
Andre Koka - kaasprofessor
Hasso Paap - nooremteadur
Henri Tilga - külalisteadur
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Teemad: õpetajapoolne õpilaste psühholoogiliste baasvajaduste (autonoomsus, kompetentsus, seotus) toetamine ja ohustamine; psühholoogilised baasvajadused ja sisemine motivatsioon; õpilaste sisemise motivatsiooni ja kehalise aktiivsuse vahelised seosed; õpilaste sisemise motivatsiooni toetamine kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse tunnis. 26 Andre Koka, Hasso Paap, Henri Tilga

Hinnainfo:
tasuta
Toimumiskoha info:
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Toimumise ajakava ja lisainfo: Õppeprogramm kestab kaheksa nädalat. Kursusel osalejatele esitatakse nädalas vaatamiseks 2-3 õppevideot käitumistehnikate kohta, kuidas kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse tundides õpilaste psühholoogilisi põhivajadusi ning sisemist motivatsiooni toetada ja kuidas vältida neid ohustavaid käitumistehnikaid.
Kursuse jooksul tutvustatakse kokku 22 erinevat käitumistehnikat ehk kursusel osalejatel tuleb vaadata 22 erinevat videot, kus ühe video kestvus on keskmiselt 4 kuni 5 minutit. Videod on koostatud tuginedes teaduskirjanduses avaldatud teadmistele, mille järgi on õpilane sisemiselt motiveeritud olema kehaliselt aktiivne kui õpilase psühholoogilised baasvajadused on rahuldatud.
Videote ülesehitus: selgitatakse, millist baaspsühholoogilist vajadust tutvustatav tehnika toetab või ohustab; tutvustatakse lühidalt, milles käitumistehnika seisneb; esitatakse kaks näidissituatsioon käitumistehnika rakendamisest.
Lisaks püüavad õpetajad iga nädal õppevideotes nähtud tehnikaid rakendada enda kehalise kasvatuse/liikumisõpetuse tundides, et reaalselt toetada õpilaste psühholoogilisi põhivajadusi ja seeläbi ka nende sisemist motivatsiooni.
Nõuded lõpetamiseks:
Nõuded lõpetamiseks: kõigi õppevideote vaatamine ja iganädalane foorumipostitus nähtud õppevideote teemal moodle keskkonnas
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
hindamist ei toimu
Väljastatav dokument:
tõend
Täiendav info:
Hasso Paap, hasso.paap@ut.ee, +372 5663 9310
Programmi kood:
MVSF.TK.070
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 06.08.2024 - 07.08.2024 Maht: 0.5 EAP (16 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 27.09.2024 - 25.04.2025 Maht: 6.25 EAP (160 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 31.10.2024 - 12.05.2025 Maht: 12.25 EAP (320 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 09.08.2024 - 31.01.2025 Maht: 17 EAP (442 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Inglise
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele