„Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekava läbides omandasin baasteadmised ja praktilised oskused ning õpingute käigus avardus ka mu silmaring. Hindan saadud teadmisi ja suurepärast koostööd õppejõududega kõrgelt.“
Sessioonõppe kohtumised toimuvad Pärnus kord kuus kolmapäevast pühapäevani. Ülejäänud ajal õpitakse iseseisvalt, kasutades veebikeskkonda Moodle.
Õppekava üldharivad ained hõlmavad sotsioloogiat, majandust, õigust, suhtlemisoskusi jne. Ainekursuste raames tehakse õppekäike asutustesse ning kutsutakse spetsialiste loengutesse kogemusi jagama ja üliõpilastega arutlema. Omandatud oskusi saab proovile panna praktikal sotsiaal- ja rehabilitatsioonivaldkonna asutustes, politseis, koolides, Eesti Töötukassas, Sotsiaalministeeriumis ja mujal. Kolme õppeaasta jooksul käiakse praktikal kolm korda: eri semestrite jooksul tuleb läbida tutvumis-, ettevõtlus- ja klienditöö praktika.
Ühe semestri jooksul on võimalus õppida ja teha praktikat partnerülikoolides välismaal. Tihedat koostööd tehakse näiteks Seinäjoki Rakenduskõrgkooliga Soomes, Thomas More’i Ülikooliga Belgias ja Loyola Kolledžiga Indias.
Pärnu on õppimiseks parim koht ja meeleolukas tudengielu ei vaibu ka talvel. Toimuvad üritused nii üliõpilastele, õppejõududele kui ka kogu linnarahvale. Igal aastal on traditsiooniline rebastenädal, jõulupidu ja emakeelse ülikooli aastapäeva tähistamine.
Väärt teadmisi ja eneseharimisvõimalusi pakuvad Pärnu ja ülikooliga seotud ärksaid inimesi koondava Academia Pernaviensise kooskäimised. Pärnu kolledžis on oluline roll võrk- ja korvpallil, mille ühistreeningud toimuvad kaks korda nädalas. Kolledži ruumides tegutsevad ka SA Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator.
Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekava lõpetanut ootab ees väga lai tööpõld ja nõudlus tema järele on suur – elanikkond vananeb ning sotsiaalsed probleemid vajavad lahendusi. Vilistlased saavad asuda tööle nii avalikus, era- kui ka vabasektoris sotsiaaltöötaja, arendusspetsialisti, juhtumikorraldaja, noorsoopolitseiniku ja rehabilitatsioonispetsialistina, samuti asutuse juhina jne. Õpingute käigus saadakse piisavad teadmised ja oskused ka selleks, et rajada ise sotsiaalvaldkonna ettevõte.
Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni vallas on palju võimalusi enesetäiendamiseks ja edasiõppimiseks. Haridusteed on võimalik jätkata magistriõppes nii Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis kui ka teistes ülikoolides.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis keskhariduse kuld- või hõbemedaliga või kutsekeskhariduse kiitusega lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
motivatsioonikiri tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 1. juulil 2025
Erialakatseks on motivatsioonikiri.
Motivatsioonikiri (kuni 5000 tähemärki koos tühikutega) peab andma ülevaate
Motivatsioonikirja vorm on leitav siit
Hindamine
Vastuvõtukomisjon hindab motivatsioonikirja vahemikus 0–100 punkti, et teha kindlaks kandidaadi sobivus järgmiste kriteeriumide alusel:
Motivatsioonikirja positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.
7.-9. juulil 2025 Pärnus aadressil Ringi 35 ruumis A168
Sisseastumisintervjuule pääsevad kandidaadid pingerea alusel, mis moodustatakse motivatsioonikirja (tulemus vähemalt 51 punkti) alusel. Intervjuule pääsevad pingerea alusel esimesed 100 kandidaati.
Intervjuu eesmärk on välja selgitada kandideerijate haridusliku tausta ning õppima asumise motivatsiooni vahelised seosed, et hinnata üliõpilaskandidaatide potentsiaali õppekava läbimiseks ning õpingute käigus omandatavate teadmiste ja pädevuste rakendamiseks sotsiaal- ja rehabilitatsioonivaldkonnas.
Sisseastumisinterjuu teemad:
Hindamine
Vastuvõtukomisjon hindab intervjuu põhjal kandidaadi sobivust vahemikus 0–100 punkti järgmiste kriteeriumide alusel:
Intervjuuks valmistumisel on abiks Eesti peamiste meediakanalite pidev jälgimine, et olla kursis sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni valdkonna päevakohaste teemadega.
Intervjuu eest on võimalik saada kuni 100 punkti ning positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.
Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus õppekavale võetakse lisaks üldistel eritingimustel kandideerijatele eritingimusel vastu ka kandidaadid, kes on
NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.
Video „Miks valida sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekava?“ (Triin Mäger, vilistlane, noorsootöötaja, Noorte Tugila noorsootöötaja, aasta noorsootöötaja 2020)