„Kommunikatsioonioskusi vajavad tänapäeval kõik. Mida kõrgemale astmele inimene karjääriredelil tõuseb, seda teravamalt torkab silma, kui tal puudub oskus selgitada oma otsuseid ja saada meeskondi tööle. Veelgi hullem on asi siis, kui meedia kõikjaloleku tõttu on vajakajäämiste tunnistajaks kogu Eesti. Kommunikatsiooni saab õppida, ja seda saab teha kiirustamata. Õppimiseks saab endale aega osta.“
Õppetasu on võimalik tasuda kas ainepunkti hinna alusel vastavalt registreeritud ainete mahule semestris või semestritasuna. Ainepunkti alusel makstes on õppetasu 115 eurot ainepunkti eest ning semestritasu on 2300 eurot.
Õppetasu maksmise aluseks on õppekulude hüvitamise leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist.
Meie hubane ja pika ajalooga hoone asub Tartu südames Toomemäel. Peale loenguruumide on siin üliõpilastoad ja hästi varustatud erialaraamatukogu, millele pakub täiendust läheduses asuv ülikooli raamatukogu oma tänapäevase õpikeskkonnaga.
Õppega seotud küsimustes abistab üliõpilasi kogenud õppekorraldaja ja programmijuhid. Instituudi sõbralik õhkkond peegeldub ka populaarsetes ühisüritustes, nagu Kevadgrill ja tööandjate mess. Pärast lõpetamist jätkavad paljud vilistlased instituudiga mitmesuguses vormis koostööd.
Juhtimis- ja digikommunikatsiooni oskuste järele on tööturul suur nõudlus.
Ühiskonnateaduste instituudi teiste õppekavade vilistlased on toonud siinse õppe suure väärtusena esile võimaluse luua tänu õpingutele tihe erialane suhtevõrgustik.
„Juhtimis- ja digikommunikatsiooni õppekava ei laiendanud silmaringi mitte ainult professionaalselt, vaid ka ühiskondlikult, seda kõike sobivas tempos ja töö kõrvalt. Kommunikatsioon on juhi igapäevane tööriist, mille mõtestatud rakendamisel on kasuks just selline õppekava, mille alusel õppides saab teadmisi alates kommunikatsiooni vundamendist kuni strateegilise juhtimise, enesekehtestamise ja loo jutustamiseni. Lisaks on mõnus jagada enda kogemusi ja ammutada teiste teadmisi, õppides koos eri eluvaldkondade esindajatega suurepäraste programmijuhtide toetusel.“
„Juhtimis- ja digikommunikatsiooni õppekava annab teadmised ja vahendid, kuidas meeskonda efektiivselt juhtida. Õpingute käigus on hea võimalus oma tavapärasest erialasest kajaruumist ja rutiinist välja astuda ning näha seda, millele tavaliselt pilk või kõrv peatuma ei jää, mõtestada oma tegevust juhina ning analüüsida enda juhioskuseid teadusmeetodite ja kolleegide heade kogemuste toel. Nii saab luua parimate tavade kogumi, mida ei pea enam ise katsetama ja avastama. Lisaks kujuneb õpingute käigus võrgustik, kes on sinuga samal lainel, kellega saab vajaduse korral nõu pidada ning lihtsalt aeg-ajalt kohtuda.“
„Ei ole võimatuid tegusid, on vaid keerukas otsus: elada iga päev paremini ja mõnusamalt ehk ilusama homse nimel või elada stabiilselt ja rahulikult ehk elada eilses.“
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
erialakatseks on personaalne õppimiskava, mis tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 1. juulil 2025
Erialakatse eesmärk on hinnata kandidaadi eeldusi ja valmisolekut magistriõpinguteks.
Erialakatse toimub kirjalikult: koos avaldusega tuleb SAIS-is esitada kuni 3 lk pikkune personaalne õppimiskava. Personaalne õppimiskava on kirjutatud vabas vormis ja sisaldab järgmisi osi:
Hindamine
Kirjalikku personaalset õppimiskava hindab kuni kolmeliikmeline komisjon kolmest põhikriteeriumist lähtudes: varasemad kogemused juhtimisülesannetega, motiveeritus õpinguteks, analüütiline kompetents.
Erialakatset hinnatakse 100-punkti süsteemis, hinne kujuneb järgmiselt:
Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66 punkti.
Komisjonil on õigus kandidaadiga täiendavateks küsimusteks ja täpsustusteks kirjalikult või telefoni teel ühendust võtta.