Heleen Jääger: kunagi ei ole võimalik teada liiga palju

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlane Heleen Jääger kirjutas sellest, kuidas ta jõudis õigusteaduse magistriastme sessioonõppesse ja milline see kogemus tema jaoks oli.

See võis olla gümnaasiumi üks esimesi filosoofiatunde, kui meile anti ülesanne arutada pinginaabriga Sokratese mõttetera „Ma tean, et ma midagi ei tea“ tähenduse üle. Mäletan segadust, mis mind tol hetkel valdas. Kui ma tean, et ma midagi ei tea, siis tean ju vähemalt ühte asja?! Aja möödudes on see mõttetera minu jaoks end aga tõestanud. Mida rohkem õpid, seda paremini mõistad, et tegelikult on veel nii palju, millest midagi ei tea. Ka tuttavates valdkondades kerkivad ikka ja jälle küsimused, millele ei ole nii lihtne vastata. See on üks põhjusi, miks õigus on imeline. Elulised asjaolud muudavad iga juhtumi kordumatuks.

Loe edasi Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebist.

Ülikooli peahoone

Vilistlaste uudiskiri

22.11.2021
mentorlusprogramm