Autor:
Getter Kartau

Tartu hakkab edendama targa linna lahenduste küberturvalisust

Neljapäeval, 20. juulil allkirjastasid Tartu linn ja Tartu Ülikool koostöölepingu küberturvalisuse ettevõttega CybExer Technologies. Koostöö eesmärk on paremini mõista küberriske ja suurendada targa linna lahenduste küberturvalisust ning riskijuhtimise teadlikkust kogu riigis.

Linnad ja kohalikud omavalitsused üle maailma investeerivad aasta-aastalt rohkem aega ja raha nutika linna lahendustesse, et parandada inimeste elukvaliteeti ja teenuste tõhusust ning täita elanike vajadusi tehnoloogiliste võimaluste kaudu.

„Targa linna lahenduste kasutuselevõtt nõuab ohutuse ja turvalisuse head taset ning lõppkasutajate usaldust süsteemi vastu. Seepärast on äärmiselt oluline teha tõhusat koostööd küberturvalisuse ekspertidega. Läbimõeldud ja keerukad targa linna lahendused ning valmisolek küberohtudeks ja -rünnakuteks on kriitilise tähtsusega,“ ütles Tartu Linnavalitsuse andmehaldusjuht Getter Kartau.

Tartu Ülikooli isejuhtivate sõidukite labori tehnoloogiajuhil Tambet Matiisenil on hea meel uurimisprojektis osaleda. „Anname selle käigus kasutusele Tartu linna keskuse digikaksiku ja teeme lahendusele põhjaliku turvaanalüüsi. Usume, et ees terendavad targa linna lahendused vajavad enne juurutamist põhjalikku analüüsi ja testimist, mida saame CybExeri välja töötatud kübervälja abil edukalt teha,“ lisas Matiisen.

Ettevõtte CybExer Technologies juhitava rakendusuuringu käigus analüüsitakse targa linna mobiilsuslahenduste küberturvalisust, kasutades küberharjutusvälja tehnoloogiat. Küberharjutusväli on isoleeritud ja paindlik keskkond tehnoloogiate küberturvalisuse testimiseks ja küberturvalisuse ekspertide koolitamiseks.

Projektis uuritakse targa linna lahenduste andmevoogusid, tehakse turbearhitektuuri uuringuid ja modelleeritakse targa linna küberturvalisuse ristsõltuvusi küberharjutusväljal.

Enlighti logo

Mis on Enlight? Võrgustiku võimalused ülikooliperele

Tartu Ülikooli ja SEB esindajad Tartu Ülikoolis

Ülikooli juhtkonna esindajad kohtusid SEB panga Eesti ja Baltikumi juhtidega